| Holyman a întrebat:

Salut aceasta intrebare este destinata celor care stiu destul de multe despre Naruto(shippuden)! Am cateva intrebari prin care vreau sa ma lamuresc! Deci,in serialul naruto shippuden aflam orgramada te lucruri:cum si-a intalnit naruto mama,tatal, cat si despre sasuke, cum a reusit el sa detina putearea vulpii cu 9 cozi etc! Ma rog dupa terminarea serialului(care apropo nu l-am vazut tot)aflu ca mai sunt si ceva filme gen:Naruto shippuden the movie si parca este pana la 7! Intrebarile mele ar fi:
1.Care este diferenta dintre serial si filme?
2.Care a fost primul, serialul sau filmele?
3.Ele descriu aceeasi poveste? Care apropo ar fi stupid!
4.Inainte de serialul naruto shippuden mai era un serial in care naruto era la inceput si era mai mic! Cum se numeste?
Cam astea ar fi fost nu m-am mai gandit la altele! Stiu ca poate pare ciudat dar nu stiu mai nimic de serial! Stiu doar ca ma uitatm cand eram mai mic pe animax la naruto(acela cand el este la inceput etc)am intrat inamplator sa vad ceva pe youtube si am vazut un videoclip cu naruto shippuden si m-a atras foarte mult acum ma uit in continuare si incerc sa aflu povestea! Daca ati putea sa imi raspundeti la intrebari ar fi foarte fain!

3 răspunsuri:
| bcalex96 a răspuns:

Inafara de filmul 7 nici un alt film nu are legatura cu serialul.Prima data a aparut de fapt manga apoi 3 ani mai tarziu serialul si apoi inca 2 ani mai tarziu primul film.La "naruto cand era mai mic"cred ca te referi la prima serie aparuta Naruto. Uite aici toate episoadele. http://www.animekage.com/anime/naruto/

| AndreeaIII a răspuns:

1.Un serial are o poveste mult mai larga si mai amanuntita, are episoade, pe cand un film are cateva ore si iti scoate in evidenta principalul, mai pe scurt un film e un plus pentru serial
2.Serialul a fost primul, dupa ele au aparut filmele, de acolo au venit idei
3.Au legatura cu aceeasi poveste, dar este povesttit altceva in filme, in plus sau este aratat un moment mai amanuntit, sau o alta idee, legata bineinteles de serial.
4. Iinainte de naruto shippuden a fost serialul care se numea naruto!, apoi dupa o pauza a aparut serialul naruto shippuden ca o continuare.Le poti viziona pe toatepe site-ul animekage.ro acolo sunt si naruto, si naruto shippuden.Eu pe asta ti-l recomand.
Sper ca te-am ajutat!

| Lusfe a răspuns:

1. Hai sa iti dau un exemplu.Nu stiu daca stii desenele cu tom si jerry daca da probabil ai vazut sunt desene desene (adica espisoade de cateva minute) nsa au scos si filme cu ei dar nu au legatura unele cu celelalte cum asa ar fi si aici
2.prima data a fost serialul naruto apoi filmele
3.Intr un fel da.Adica este vb de aceleasi personaje de acelasi sat de acelasi sasuke disparut insa nu este aceeasi poveste ca in serial
4. Inainte de Shippuden a fost Naruto. Exact asa se numea simplu Naruto(daca o sa cauti pe net vei gasi episoadele).Te sfatuiesc sa te uiti si la acea serie mie personal mi-a placut mai mult decat shippuden toate peronajele erau mai simpatice