| Botan_Filip_1998 a întrebat:

Salut, câte episoade are dragon ball, si care este ordinea sezoanelor?

Răspuns Câştigător
| AndreiDanut1996 a răspuns:

Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT dar a mai apatut Dragon Ball Super care continua dupa lupta cu Majin Buu

2 răspunsuri:
| SebiModol1998 a răspuns:

1. Dragon Ball - 153 ep.

2. Dragon Ball Z -291 ep.

2 v2. Dragon Ball Z Kai - 97 ep.

2 v2.5. Dragon Ball Z Kai: The Final Chapters - 61 ep.

3. Dragon Ball Super - 67 ep. (ongoing).

3? Dragon Ball GT - 64 ep.

Notă! Poate te-am băgat în ceață cu lista de mai sus, așa că ai o descriere pentru fiecare:

1. Dragon Ball - este seria originală, deci este prima serie.

2. Dragon Ball Z - este o continuare la Dragon Ball, deci este a doua serie.

2 v2. Dragon Ball Z Kai - este o continuare la Dragon Ball și o versiune îmbunătățită la Dragon Ball Z, deci este a doua serie cu versiune nouă care o poți vedea pe asta sau versiunea veche, tu alegi!

2 v2.5. Dragon Ball Z Kai: The Final Chapters - este o continuare la Dragon Ball Z Kai v2, deci este a doua parte din seria a doua din Dragon Ball Z Kai.

3. Dragon Ball Super - este o continuare la Dragon Ball Z sau Dragon Ball Z Kai, deci este a treia serie.

3? Dragon Ball GT - este o serie neoriginală ce continuă seria Dragon Ball Z și după nu mai are continuare.

După mine aș alege așa:

1. Dragon Ball
2. Dragon Ball Z Kai și Dragon Ball Z Kai: The Final Chapters
3. Dragon Ball Super

La 2 se poate și cea veche Dragon Ball Z în loc de Dragon Ball Z Kai și Dragon Ball Z Kai: The Final Chapters.

| Christiana14 a răspuns:

Pai din cate stiu eu are 3 sezoane: Dragon Ball cu 153 episoade, Dragon Ball GT cu 63 episoade si Dragon Ball Z cu 291
...cel putin asa stiu eu, dar ca sa fi sigur mai bine intra pe "my anime list" si cauti acolo
Sper ca te am ajutat :3