| PROdavid a întrebat:

Salut, de cateva luni am inceput sa citesc. sa citesc sa citesc, as dori un top 10 'Must Read" books.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce gen...eu le-as exclude pe alea gen twilight, harry potter si bazaconiile astea. uite cateva care mi-au placut mie, nu sunt intr-o anumita ordine: "La rascruce de vanturi", "Jane Eyre", "Mandrie si prejudecata", "Tess of the d'urberville", "Portretul lui Dorian Grey", "Eu ucid"-de Giorgio Faletti, "Umbra"-de john saul, "Anna Karenina", "Idiotul"-de dostoievski si "Trei intr-o barca" happy sper sa citesti macar una din astea, desi toate merita sa fie citite!

1 răspuns:
| δεάδℓλκιss a răspuns:

Paii... 10. Zori de zi 9.Eclipsa 8.Luna Noua 7.Amurg (Twilight) 6.Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes 5. Zece negri mititei de Agatha Christie 4.Singur pe lume de Hector Malot 3.La Medeleni de Ionel Teodoreanu 2.Invitatie la vals de Mihail Drumes si 1. Elevul Dima dintr-a 7-a tot de Mihail Drumes... sper sa iti placaawinking