| ryuu a întrebat:

Salut fani ai anime-urilor.
Ati mers vreodata la un concert simfonic?

Daca nu, ce spuneti, ati merge la un concert simfonic in care sunt interpretate melodii din anime?

Iata unde am vrut sa ajung.
Pe data de 5 Aprilie 2014 (la Paris) este organizat un concert simfonic, iar orchestra invitata este "One Piece Music Symphony". Acestia vor interpreta atat Op \Ed cat si soundtrack. Iar in background pe un ecran vor fi secvente din anime.

http://www.animenewsnetwork.com/......april-2014

4 răspunsuri:
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Mi-ar place sa vad/aud live one winged angel symphony.

| Snowfall a răspuns:

Daca iti permiti din punct de vedere financiar, de ce nu? Mi se pare o idee interesanta, si nu cred ca se tin foarte multe concerte de genul acesta. Daca as fi in locul tau m-as duce.

| ZukiPanda a răspuns:

E o idee foarte interesanta. Ar fi tare daca ideea ar evolua si ar face asta cu mai multe animeuri. Sunt de acord cu Snowfall, daca iti permiti, de ce sa nu te duci, nu? happy

| megamaster a răspuns:

Tare,in sfirsit va fi o sinfonie la care vei avea ce privi si asculta nu cred ca va fi plictisitor