| Dalyan a întrebat:

Salut..imi puteti face o lista cu anime-urile noi aparute care stiti ca sunt bune de ceva(sau sa imi dati un site cu cele aparute noi ca ma descurc dupa)? Si un site unde stiti ca spun de urmatoarele sezoane a diferite anime-uri(adica la care mai apare un sezon si zice cand).Ahh da si sa imi recomandati niste anime-uri cu sport (am vazut "Kuroko no basket" si am inceput sa ma uit la "Free!").Dau fundoi.

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Salut. Toate detaliile despre anime-uri gasesti aici
http://myanimelist.net/
Daca vrei sa fii si la curent cu ultimile stiri
http://www.animenewsnetwork.com/

Cat despre anime-urile din genul sport, iata ce am urmarit (bineinteles si Kuroko no Basket):
- Area no Kishi
- Captain Tsubasa: Road to 2002
- Cross Game
- H2
- Hajime no Ippo (2 sez)
- Major (6 sez)
- Over Drive
- Prince of Tennis (2 sez)

Vizionare placuta!

P.S. Sezonul 2 pentru "Kuroko no Basket" este asteptat in Octombrie a.c.

2 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Acum ma uit la Brothers confict, Makai ouji devils and realist si kamisama no inai nichiyoubi

| Lively a răspuns:

Http://www.crunchyroll.com/......nime-chart
Aici ai un site pe care ai anime-uri noi (eu m-am apucat doar de Brothers Conflict si e o comedie romance destul de tare)si informatii despre informatii despre alte sezoane.Cat despre anime sport n prea am vazut dar stiu cateva...Prince of tenis(tenis), Whistle! (football), Taisho Era Baseball Girls(baseball), Air Gear (nu sunt sigura daca e sport), Bamboo Blade (kendo), Major(baseball), Moshidora(baseball), Overdrive(ciclism) si cam atat. Sper ca te-am ajutat :D