| PikaPiku a întrebat:

Imi puteti recomanda un anime (sau mai multe) strict legate de genul sport? Am vazut Prince of Tennis, Kuroko no Basket, Major, One outs, Area no Kishi. Vreo alta serie care merita vazuta? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Salut.
- Over Drive
- H2
- Cross Game
- Captain Tsubasa: Road to 2002
- Hajime no Ippo (2 sez)
- Suzuka

Vizionare placuta!

P.S. Ai urmarit Prince of Tennis: The National Tournament (toate 3) si New Prince of Tennis?
P.P.S In Octombrie a.c. incepe sezonul 2 din Kuroko no Basket.

| PikaPiku explică (pentru ryuu):

Mersi!

Am vazut cam tot ce am prins la Prince of Tennis. Cred ca la New Prince of Tennis mi-au scapat niste speciale, nu m-am mai interesat sa vad ce mai sunt.
Abia astept noul sezon din Kuroko, ce-i drept am aruncat ochii si pe manga.

P.S. Ti-am vazut contul de MyAnimeList...impresionant, o sa mai dau o fuga cu ochii la ea.

5 răspunsuri:
| Zoey112 a răspuns:

Kaleido star
este preferatul meu si animatia este foarte buna.
uite o lista mai lunga poate iti place ceva de aici:
http://www.animenewsnetwork.com/......nreresults

| PikaPiku explică (pentru Zoey112):

Multumesc frumos, chiar ca este lunga, mersi big grin Am vazut Kaleido Star, mi-a placut mult.

| Melania001 a răspuns:

Stie cineva unde pot vedea Area No kishi in romana?

| Melania001 a răspuns:

Sau new prince of tennis? (toate episoadele care sunt 170 si ceva )