| ErzaUzumaki a întrebat:

Imi puteti zice si mie niste anime bune,care merita vazute? Am vazut tokyo ghoul,bleach,naruto, fairy tail si dragon ball urmaresc, totusi vreau ceva captivant care sa te faca sa razi de te doare burta, care te face sa plangi de tristete -adica unul care sa prinda din primul episod.As dori ceva gen:
1)itazura,kamisama,akagami sau inu boku ss.un fel de dragoste inevitabila sau cu un inceput de ura sau un inceput de pritenie si se ajunge la dragoste adica vreau romance bun intre doua persoane.V-ati prins
2)bleach,naruto series sau d.gray man. Putere ascunsa de care nu stiai sau nu putaei folosi/controla in totalitate
3)tokyo ghoul(MAI ALES LA ASTA VREAU COMENATARII). Adica vrei sa protejezi pe cineva cu puterile dobandite si te duci in tabara adversa ca sa poti sa le controlezi sau sa devii mai puternic incercand sa protejezi o persoana drag/a tie(cei care vad s3-re stiu ce zic de peroana draga, ma refer la dragoste)

P.S. VREAU SI O MICA DESCRIERE
Daca mai aveti intrebari despre anime uitati-va la contul meu MAL de mai jos

https://myanimelist.net/profile/ErzaUzumaki123
Va pup si va rog comentarii cu anime fara manga

Răspuns Câştigător
| damnedwolf a răspuns:

Gen tokyo ghoul
ajin cam aceiasi poveste grafica este putin diferita dar povestea si actiunea este similara
attack on titan (omenirea se infrunta cu extintiaa oameni sunt ichisi in spatele unoz ziduri uriase care sai protejeze de titani pana introzi inevitabilul se va intampla)

gen inu x boku
ookami shojo to kuro ouji o sa-ti placa (fata mincinoasa isi minte prietenele ca are un iubit face poza la un tip care se dovedeste ca este printul scoli restul o sa vezi)
tonari no kaibutsu kun (tocilara x badboy)
otome youkai zakuro (este cam ce cauti tu)
lovely complex
kimi ni todoke (daca vrtei o poveste de dragoste inocenta si romantica acesta este animeul cel cauti)
tasagore otome x amnesia (este mai ciudata poveste este despre o fantoma care bantuie o scoala si un baiat ce o poate vedea ) nu stiu daca o sa-ti placa dar pentru mine este unul dintre preferatele mele in top 10 anime
norogami gen kamisama
kaichou wa maid sama (cu siguranta o sa-ti placa printul soli + sefa clasei)
si scuze ca nu tiam prea dat descrieri dar nu vreau sa iti dau spoilere si sa iti distrug animeul

gen naruto bleach etc
shaman king
soul eater
fullmetal alchemist + borterdhod
katekyou hitman reborn
rave master
nanatsu no taizai
ti-as recomanda sa incepi cu fullmetal alchemist ii genial apoi soul eater or saman king apoi restul

cu superputeri
zettai karen children - unlimited hyoubu kioske
medaka box
k
kekai sensen

| ErzaUzumaki explică (pentru damnedwolf):

La cele gen naruto etc. le-am vazut pe toate in afara de broterood
kachio maid sama l-am vazut
atack on titan am vazut
k la fel
si de kimi no todoke stiam dar nu am inceput sa vad
o sa le incerc pe restul mersi mult

| damnedwolf a răspuns (pentru ErzaUzumaki):

Sper sa iti placa

10 răspunsuri:
| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Recomand Special A, începe cu o rivalitate, sunt niste faze la care am ras cu lacrimi și se termină frumos happy e vorba de 7 copii, care sunt într-o clasă specială având cele mai bune note, și primele 2 locuri sunt ocupate mereu de aceleași persoane, toată rivalitatea e intre acele 2 locuri big grin

| Chiyuki a răspuns:

Chivalry of a failed knight
E vorba despre un băiat care intra intr-o academie cu greu fiindcă el ii mai slab
Lumea rade de el fiindcă nu are puteri mari dar de fapt el are puteri ascunse
Pe parcurs cunoaște o fata pe care o are și colega de camera, Stella
Nu zic mai mult ca dau spoilere prea mari

Și

Soredomo sekai wa utsukushii
E vorba despre prințesa așa mai șefa care trebuie sa se căsătorească cu un rege din țara straina
Dar faza șoada e ca acel rege nu arată chiar a regewinking

| Chiyuki a răspuns:

Sankarea de asemenea
E foarte cuuuuuute și cam ciudat in același timp
Eu plănuiesc sa ma uit la el căci merita
E un fel de hidden gem
E vorba despre un băiat căruia ii plac chestiile mai paranoice și Zombie anume
Și el face cunoștința cu o fata care arată puțin mai diferit și....cred ca îți dai seama mai incolo

Noragami
Deși nu sunt încă semne calumea de romance
E confirmat ca va fi in viitor
E vorba despre un zeu
Care nu e adorat de oameni, nici măcar cunoscut
Acesta face slujbe pentru oameni pe bani putini
Anime-ul conține și acțiune, la început poate ți se pare sec, dar se intensifica treaba, așa ca, dacă te apuci sa nu te lași de el orice ar fi laughing

| ÎntrebTot a răspuns:

Îți recomand să te uiți la Beyblade! Este o serie de anime interesanta!