| LucaTeofil a întrebat:

Salut TPU
am o problema, am ramas in pana de anime-uri si as vrea ceva recomandari. Pana acuma am vazut fullmetal alchemist, death note, tokyo ghoul, naruto si as vrea un anime cu temele acțiune, mister, dramă, horror, supranatural ceva gen tokyo ghoul
Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| BlackSoull17 a răspuns:

Pai horror ti-as recomanda Another,Shiki,Yami Shibai. Actiune/supranatural.mi-a placut mult Ao No Exorcist, Mister. cred ca Hyouka. Drama:Clannad, Air, Shuffle, Kanon, astea mi-au placut mai mult. Sper ca te-am ajutat! FUNDA?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uraboku mi s-a părut foarte interesant, adică... Are grafica buna, personaje dragute si e frumos... in general. Sper sa-ti placa.

| BlackRaven45 a răspuns:

Kuroshitsuji. E cel mai bun anime pe care l-am văzut. Îl recomand cu drag! ^^

| Mazzenine a răspuns (pentru BlackRaven45):

Pervers anime... >.<

| BlackRaven45 a răspuns (pentru Mazzenine):

Nu e hentai. Sunt totusi niste episoade mai perverse dar nu sunt atat de multe incat sa faca tot anime-ul asa. *Maxim 3 episoade*

| LucaTeofil explică (pentru BlackRaven45):

Mie imi plac anime-urile mai "intunecate" ceva gen tokyo ghoul, deadman wonderland, sugestii?

| BlackRaven45 a răspuns (pentru LucaTeofil):

Kuroshitsuji nu e romance.winking E cu demoni. Este vorba despre un băiat pe nume Ciel. El şi-a pierdut părinţii, conacul i-a fost ars şi a fost tratat mai rău ca un animal. El a făcut un contract cu Sebastian, un demon. Acum el încearcă să se răzbune pe cei care l-au umilit. E foarte interesant. Este şi cu crime şi detectivi. Eu spun să-l încerci. Dă-i măcar o şansă. Sau poţi încerca 11eyes. În anime e vorba de nişte adoleşcenţi care sunt trimişi mai mereu într-o altă dimensiune. În acea dimensiune există mulţi monştri şi ei încearcă să supravieţuiască. Sau alt anime e: Makai Ouji: Devils and Realist. În acest anime este vorba despre un băiat care face un contract cu un demon. *Ceva gen Kuroshitsuji* Nu ştiu prea bine despre ce-i vorba că am văzut doar ceva, ceva din episodul 1. Mie mi s-a părut interesant. O să-l continui. Alt anime ar fi Soul Eater. În ăsta e vorba despre o academie a unui zeu al morţii. El antrenează copii ca să se lupte împotriva unor demoni *nu le-am reţinut numele*. Elevii de la acea academie sunt pe 2 grupe: cei care se transformă în arme şi cei care mânuiesc armele. Mie uneia mi-a plăcut foarte mult. ^^ Cam atâta ştiu. Nu prea am văzut anime-uri din astea cu acţiune. Am fost axată pe categoria romance. Sper totuşi că te-am putut ajuta! ^^

| Amiira a răspuns:

Anime-uri sunt o arta,una in care se pune suflet, doar asa reusesc sa ne "atinga inima", si ne raman intiparite in minte. Daca vrei arunca o privire aici pentru cateva: http://anime-ro-sub.ro/

| Lady2909 a răspuns:

Uita-te pe site-urile astea:
-desene anime online(DAO);
-desene si anime online;
-desene anime(mai bine scrii Anime G);