| Ichigo159 a întrebat:

As vrea si eu niste anime-uri cu cv paranormal si actiune (Tokyo Goul, Death Note...) daca se poate! Fast! In jur de 10 daca stiti! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Vandal a răspuns:

Ao no Exorcist, aici ai parte de doua sezoane, chiar daca sezonul 2 este plictisitor daca vrei ceva nou, o sa intelegi la ce ma refer daca te uiti.
Ghost Hunt, actiune paranormala, anume fantome, din punctul meu de vedere e bun, mai vechi, dar bun.
Tales of Zestiria the X, are o poveste destul de interesanta, facuta dupa un joc, daca imi amintesc bine.
God Eater, este un fel de Attack on Titan, daca cumva l-ai vazut, care este de asemenea foarte bun
Koutetsujou no Kabaneri, mi-a placut destul de mult cand l-am vazut, si din cate am auzit o sa apara si al doilea sezon.
Kyoukai no Kanata, ca toate mentionate, foarte bun, cu o protagonista puternica, mai rar asa ceva.
Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu, mi-a dat o obsesie in vara, pur si simplu imi placuse prea mult, chiar recomand.
Blood-C, un final mai greu de inteles, dar filmul facut dupa terminarea primului sezon o sa iti raspunda la acele intrebi pe care ti le formeaza.
Deadman Wonderland, chiar daca cred ca l-ai vazut, ti l-am dat ca sa fiu sigur, merita vazut.
Elfen Lied, pare ciudat, dar in acelasi timp este destul de interesant, stiu ca mi-a placut, atat doar ca nu prea imi mai amintesc, l-am vazut acum mult timp.
Sper ca te-am ajutat, daca mai vrei, stii doar, cere-mi.

| Ichigo159 explică (pentru Vandal):

Am vazut 6 din lista ta!

| Vandal a răspuns (pentru Ichigo159):

Hmm... Atunci incearca si K, da, chiar K ii zice, si acesta are doua sezoane, deci te-ar tine ocupat putin.
Akatsuki no Yona nu are paranormal, dar merita vazut, are o actiune buna.
Nu stiu daca ai vazut Another, insa tot ti-l dau, sa fiu sigur, adica acesta s-ar incadra destul de bine la ceea ce cauti tu.
Blood Lad nu e cine stie ce, are ceva paranormal, dat fiind ca apar tot felul de creaturi.
Tasogare Otome x Amnesia este o combinatie intre romance cu paranormal, eu il recomand tuturor, este foarte bun si cam necunoscut.
Pandora Hearts este destul de interesant, cu o actiune mai ciudata, din punctul meu de vedere.
Sper ca macar cateva din aceste 6 sa nu le fi vazut.

| Ichigo159 explică (pentru Vandal):

Bun! Ms! Chiar daca am vazut Akatsuki no Yona, Another, Tasogare Otome x Amnesia

6 răspunsuri:
| Ichigo159 explică:

Îmi mai dati cateva? Inca 7 sau mai multe please!

| Edison13514 a răspuns:

Mirray nikky
Another
Death parade
Danganronpa
High school of the dead
Isuca
Akame ga kill
Pai cred ca astea sunt de ajuns

| Ichigo159 explică (pentru Edison13514):

Le-am vazut pe toate!