| SmekerasuxD a întrebat:

dati-mi un anime(cu tot cu prezentare,link etc)care sa continta:ecchi,romance,supernatural(nu neaparat),school, comedy. Funda + multumiri sincere!

Răspuns Câştigător
| ConnieMeowღ a răspuns:

Pff, nu stiu cat merge la romance dar ti-ar recomanda Elfen Lied.
Titlu: Elfen Lied
Anul Aparitiei: 2004
Episoade: 13
Anul aparitiei:2004
Nr. episoade:13
Opening:Lilium
Ending:Be Your Girl
Gen: drama, horror, romantic, SF.
Varsta adecvata:+16
Poveste:
Intr-un laborator, se fac experimente pe o specie de oameni numiti diclonius.
*diclonius-,, oameni blestemati" ce au perechi de coarne (maini invsizibile) pentru a ucide. Acest,, blestem" se transmite de la mama la fat.
Cel mai puternic,, specimen", Lucy este inchisa pentru ai anihila puteriile. De fapt in tot acel timp cat a fost inchisa Lucy si-a dezvoltata abilitatiile, a devenit mai puternica si a evadat ucigand totul in cale.Cand sa scape de pe insula Lucy se,, trezeste" cu un glont in cap. Urmatoarea zi de dimineata Lucy era pe malul marii dezbracata. In aceea zi Kouta si verisoara sa erau la plimare, o vad pe Lucy si o ingrijesc la ei acasa.
*Back story: Inainte ca Lucy sa fie inchisa ea il cunostea pe Kouta, erau prieteni foarte buni, dar Kouta o minte si Lucy se razbuna macelarindu-i familia lui Kouta, iar acum el incearca sa uite.
Lucy nu putea spune decat Nyu deci i se spune astfel.In cele din urma in casa lui Kouta vin din ce in ce mai multe fete.

Il poti viziona aici:
http://www.animekage.com/anime/elfen-lied/

| SmekerasuxD explică (pentru ConnieMeowღ):

Suuper am ajuns deja la ep 4, multumesc foarte mult!

7 răspunsuri:
| InnaaYY a răspuns:

Pff. Cred ca cel care il cauti e HighSchool of the dead. :3
Despre : Este vorba despre o apocalipsa a zombiilor. Tarile sunt toate infectate cu un virus ce omoara oamenii dupa care acestia inviu si musca alti oameni care mor si devin ca ei. Scoala lui Takashi este si ea invadata dupa ce un profesor e muscat. Acesta tine foarte mult la o fata care iese cu alt baiat. Reuseste sa o salveze dar iubitul acesteia devine zombii iar Takashi este obligat sa il omoare. Grupul lor se mareste iar acestia incearca din rasputeri sa faca fata la invazie.

| SmekerasuxD explică (pentru InnaaYY):

L-am vazut si pe alalaughing

| Wakee a răspuns:

Http://www.animekage.com/watch-online/naruto-shippuden-episode-299.html este suuper e despre Naruto cred ca ai mai auzit de el si cum isi apara satul si in el a fost inchisa vulpea cu noua cozi si acum se imprietensete cu ea si o controleaza si isi poate apara satul de dusmanii lui uitate s super in fiecare joi apare cate un episod nou
Merit o funda:)

| SmekerasuxD explică (pentru Wakee):

Am vazut naruto sa stii!