| SwiFtymBoY a întrebat:

Dati-mi si mie un anime care sa fie comedy, romance si school, va rog! Cine ma ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Pe langa faptul ca unii in afara de Bleach, Naruto si Full Metal Panic nu stiu. o sa ti spun eu cateva.

Sweat Punch (un anime movie se mai numeste si kigeki comedy, e ceva simplu)
Code Geass (e unul din animeuri care se poate bate cu death note... merita sa-l vezi doar daca doresti sa te faci dictator sau stiu eu ceva politic :))
Evangelion (a fost un anime straniu)
School Days (asta ar fi un anime pentru baieiti as putea spune, cred ca ar invata ceva din acea poveste, oricum merita sa l vezi)
Highschool Of The Dead (e cam echi)
Great Teacher Onizuka (un anime care te invata ceva. mai ales daca esti profesor)
Chobits (cel mai dramatic anime vazut vreodata)
Durarara!
Higurashi no Naku Koro ni Kai (un anime, macabru as putea spune asta merita doar daca ai vrea sa ti omori colegi)
Katanagatari (doar daca faci parte dintr o scoala de arta. cred ca este cel mai frumos anime (ma refer la grafica)
Kino no Tabi (tr sa-l vezi si pasta, experienta pe care mi a dat acest anime a fost. dupa ce l am vazut am facut o excursie personala in afara judetului cu amicii )
Blood-C
A-Channel
Ajimu: Kaigan Monogatari
Amagami SS
Azumanga Daioh
Baka to Test to Shoukanjuu
Black★Rock Shooter
Bungaku Shoujo
Cosplay Complex
Clannad
Gakuen Heaven

http://miauti.blogspot.com/ recomandari manga si articole (in romana)

5 răspunsuri:
| ღChloeeღ a răspuns:

Maid Sama. Se incadreaza perfect in cele trei genuri.
Un mic story:
Ayuzawa Misaki este presedintele consiliului elevilor al unui fost liceu de baieti, Liceul Seika. Pentru a proteja fetele zilnic se cearta cu baietii. Pe de alta parte, ea lucreaza pe ascuns la cafeneaua "Maid Cafe", dar unul dintre baietii populari din scoala, Usui Takumi, descopera acest secret.

Si o poza:
http://images.wikia.com/maid-sama/images/1/1c/Wallpaper_101892.jpg

P.S : iti mai recomand si Special A. E tot in genul acestuia.

| YunaFFX a răspuns:

Lovely Complex. Are 24 de episoade. Este despre o fata care e mai inalta decat o fata normala si un baiat care e mai scund decat un baiat normal. Amandoi sunt pusi pe glume, dar in final se indragostesc. Mie mi-a placut foarte mult. Il poti viziona de aici http://www.animefreak.tv/......nline-free Sper sa te ajute.

| RzzV a răspuns:

Naruto

| MrRava13 a răspuns:

Poi este Bleach, Naruto si Full Metal Panic. Funda?

| AlexiaD a răspuns:

Iti recomand School Rumble.Este foarte haios.