| Razvi28383838 a întrebat:

De unde pot cumpara online, carti manga, cu Attack on Titan si Tokyo Ghoul?

Răspuns Câştigător
| IzBored a răspuns:

Eu de regula imi cumpar de pe carturesti.ro si mangashop.ro
Mai este si site-ul okian.ro, am vazut ca au manga acolo dar nu mi-am luat inca nimic. Daca vrei mai ieftin, gasesti cateva volume manga si pe site-ul anticariatului anticexlibris.ro (10 lei volumul aici). Un volum de manga costa de regula intre 42-50 de lei, dar poate ajunge pana la 100 in functie de manga pe care o cumperi (pretul unei manga este stabilit de editura cand sunt traduse in engleza in functie de gen, shounen, shoujo sau seinen, sau de nivelul de dificultate al caracterelor kanji din versiunea in japoneza. Din cauza asta manga shounen si shoujo este mai ieftina decat o manga seinen). Attack on Titan si Tokyo Ghoul gasesti pe toate site-urile pe care ti le-am dat in afara de anticexlibris. Attack on Titan nu ar trebui sa fie prea scumpa, cam 42-45 de lei un volum, dar manga de la Tokyo Ghoul e in jur de 52 de lei volumul. Bafta!

| Razvi28383838 explică (pentru IzBored):

Multumesc! Pe unele din acele site-uri are manga Boku No Hero Academia? Vreau sa cumpar manga despre sez 3, sti ce volum e?

| Razvi28383838 explică (pentru IzBored):

Mai am o întrebare, am gasit un site de unde pot cumpara manga, am cumparat primele volume cu: AOT, TG si BNHA. Acum as vrea sa cumpar cu HxH, dupa parerea ta, e o mare problema daca sar peste un volum? Nu gasesc nicaieri vol. 2.
P.S: Am vazut anime-ul.

| IzBored a răspuns (pentru Razvi28383838):

Volumul 2 il gasesti aici https://www.bookdepository.com/......1591167853
Bookdepository are free delivery worldwide deci nu ar trebui sa fie vreo problema. Sau daca vrei il poti citi online aici
http://www4.mangafreak.net/Read1_Hunter_X_Hunter_1 (e organizat pe capitole). Si desi nu am vazut HxH, banuiesc ca nu ar fi vreo problema daca ai sari peste volumul 2 oricum, pentru ca este printre primele volume si presupun ca anime-ul a acoperit deja actiunea din ele.

4 răspunsuri:
| IzBored a răspuns:

(Nu mi-a mers sa dau reply la raspunsul tau asa ca scriu aici) Din ce am vazut, BnHA are 16 volume, dar din pacate pe site-uri nu este completa (pe mangashop are pana la volumul 10). Cat despre sezonul 3, am auzit ca o sa contina school trip arc, care incepe din volumul 8 (poti sa cumperi volumele 8, 9 si 10). Hope that helped ^^