| Okami23 a întrebat:

imi puteti recomanda niste anime-uri bune de actiune, aventura sau comedie pe baza listei mele.
Ps. sa aiba maxim 25 de episoade si sa nu imi dati unele pe care deja le-am vazut.
Multumesc anticipat

http://myanimelist.net/animelist/arry

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns:

Kore wa Zombie desu ca? : Action, Comedy, Ecchi, Magic, Harem, Supernatural - 12 episoade (primul sezon)

Ouran Koukou Host Club : Comedy, Parody, School, Shoujo - 26 de episoade, chiar merita vazut

Kill Me Baby : Comedy, School - 13 episoade, caracterele sunt chibi

Gintama : Action, Comedy, Parody, Samurai, Sci-Fi - 201 episoade - chiar daca are multe, te poti uita doar la cateva, sunt amuzante si as zice ca merita big grin

Baka to Test to Shoukanjuu : Comedy, Romance, School, Super Power - 13 episoade primul sezon. O comedie draguta care are si actiune, l-am revazut de atatea ori :')

Asu no Yoichi : Comedy, Ecchi, Martial Arts, Romance, Shounen - 12 episoade

07-Ghost : Action, Demons, Fantasy, Magic, Shoujo, Military - 25 de episoade

Black Rock Shooter : Action, Drama, School, Slice of Life - 8 episoade

C: The Money of Soul and Possibility Control : Action, Mystery, Super Power, Thriller - 11 episoade. Am vazut pana acum 6 si chiar pare interesant :o

Toaru Kagaku no Railgun : Action, Fantasy, Sci-Fi, Super Power - 24 de episoade

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun : Action, Supernatural, Sci Fi - 13 episoade

Kuroshitsuji : Action, Comedy, Sci Fi, Demons, Shounen, Supernatural - 24 episoade ( primul sezon) - e preferatul meu xD

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! : Comedy, Drama, Romance, School, Slice of Life - 12 episoade

Sakurasou no Pet na Kanojo : Comedy, Romance, School - 24 de episoade

Haiyore! Nyaruko-san : Comedy, Parody, Sci-Fi - 12 episoade

Karin : Comedy, Romance, School, Shounen, Vampire - 24 de episoade

Itazura na Kiss : Comedy, Romance, Shoujo - 25 de episoade

Kaichou wa Maid-sama! : Comedy, Romance, School, Shoujo - 26 de episoade

Zero no Tsukaima : Action, Adventure, Comedy, Ecchi, Fantasy, Magic, Romance, School - 13 episoade in fiecare sezon - il recomand, e f bun ( asa mi s-a parut)

Acchi Kocchi :Comedy, Romance, School, Slice of Life, Seinen - 12 episoade

No.6 : Action, Sci-Fi - 11 episoade. L-am vazut alalta-ieri, inca-s trista ca nu va fi sezonul 2 T.T

Inu to Hasami wa Tsukaiyou : Comedy, Supernatural, Action- 12 episoade - currently airing ( adica nu-s gata toate cele 12 episoade, inca apar) Ca la toate anime-urile nou aparute, trebuie sa stepti pana apare urmatorul episod TT^TT Pana acum sunt 4 episoade aparute si se gasesc cu rosub pe anime nolimit

Majoritatea sunt traduse, poti sa te interesezi de ele. Vizionare placuta!

12 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Te adaug la prieteni, poti da accepta daca vrei, pe mal.
*Toradora! 24 ep
*Code Geass 2 sezoane a cate 25 de ep
*Hakuouki 2 sezoane (primul 12 ep si al doilea 10).
*Zetman 1 sezon 12 ep.
*Arcana Famiglia (12 ep)
Nu prea am vazut multe anime-uri cu actiune, asa ca ti-am recomandat ce am vazut.
Nu iti plac anime-urile school?

| Okami23 explică (pentru Deleb):

L-am vazut luni, a fost interesant, l-am si pus in lista

| Okami23 explică (pentru Deleb):

Ti-am trimis cerere de prietenie

| ryuu a răspuns:

Salut.
- Eureka Seven (2 sez)
- Btooom
- C: The Money of Soul and Possibility Control
- Soul Link
- Sacred Seven
- Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
- Infinite Stratos (sez 2 in Octombrie a.c.)
- Guilty Crown
- Zetsuen no Tempest
- Mobile Suit Gundam 00 (2 sez)

Vizionare placuta!
Iata lista mea http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro&show=0&order=12

| Okami23 explică (pentru ryuu):

Deci lista este absolut wow! ai vazut peste 9000 de episoade, anime fan level : god.
mersi de recomandari

| Dope a răspuns:

Blue Exorcist.
Nu ştiu sigur din ce categorie este, dar e preferatul meu, dându-l jos pe Naruto din capul listei.
Vizionare plăcută!

| Okami23 explică (pentru Dope):

Ai intrat pe lista de jos?
acel anime l-am vazut.
mersi de nimic

| Dalyan a răspuns:

Ai putea sa vezi: 07 Ghost, Code Geass, Deadman wonderland, Hakuouki (3 sezoane+ova), Shiki, Hidan no Aria, BTOOOM, Mirai Nikki, Devil survivor 2 the animation, Zetsuen no tempest, Kami-sama hajimemashita, Hellsing Ultimate, KARNEVAL, Kuroshitsuji(2 sezoane), Darker than black..Cu draga inima te sfatuiesc sa te uiti la ele.

| Okami23 explică (pentru Dalyan):

Fiecare anime recomandat de tine are 7000 de episoade sau doar cateva?

| Dalyan a răspuns (pentru Okami23):

Pana in 25 daca imi amintesc eu bine.Majoritatea sunt mai scurte.

| UnVis a răspuns:

Devil my cry
Sword Art Online
Samurai 7

| ChemoshRDB a răspuns:

Hellsing Ova Ultimate
Lovely Complex
High School DxD
Full Metal Alchemist Brotherhood
Soul Eater(50 sau 60 de episoade dar merita vazut)
Devil May Cry
Black Rock Shooter