| UpSideDownSix a întrebat:

îmi puteți recomanda niște anime-uri pe baza listei mele?
Listă: https://myanimelist.net/animelist/Hebinomaru

Nu prea mai știu la ce să mă uit.
Edit: Nu este musai să fie subtitrat în română.

Răspuns Câştigător
| Romeo44 a răspuns:

Salut. Incearca :
Grancrest senki
Full Metal Panic!
Hakushaku to Yousei
Hellsing Ultimate si Hellsing normal, dar ultimate e mai bun
Kaichou wa Maid-sama!
Karakai Jouzu no Takagi-san
Katsute Kami Datta Kemono-tachi e
Kaze no Stigma
Mahoutsukai no Yome
Nana
Net-juu no Susume
Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?
Nijiiro Days
Oushitsu Kyoushi Heine
Princess Lover!
Soul Eater
Special A
Trigun
Trinity Blood
Trinity Seven
Tsurezure Children
Vampire Knight
Code Geass: Hangyaku no Lelouch

Recomand sa incepi cu : Code geass, trigun, soul eater, Grancrest senki, Full Metal Panic!, Kaze no Stigma.
Depinde ce genuri iti plac, mai sus ai un mix de adventure, comedy, romance si ceva drama.

Ai 86.4 zile/5287 episoade vazute, respectabil.
Uite profilul meu de mal https://myanimelist.net/profile/Allen44

| UpSideDownSix explică (pentru Romeo44):

O să iau în considerare ce mi-ai recomandat.
Am văzut puțin din Kaze no Stigma, Kaichou wa Maid-sama! iar Trinity Seven l-am văzut complet, uitasem să le trec pe listă. Am mai multe pe care le-am văzut înainte să îmi fac contul de mal dar le-am uitat numele.

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Din toata lista aia, am observat ca lipseste Fairy Tail. Iti recomand sa-l vizionezi, merita.

| UpSideDownSix explică (pentru Ronnix):

Am încercat 5 episoade mai de mult, o să încerc să mă uit în continuare.
Renunțasem la el pentru că nu începuse povestea principală și credeam că așa o sa fie tot anime-ul.

| Simpatic a răspuns:

Elfen Lied