| Usagi a întrebat:

Pentru cei care sunt Otaku... Ati vazut anime-ul „sayonara zetsuboi sensei"? Cum este? Ma intereseaza cam care este subiectul :3... Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Genul seriei: Comedie, Parodie, Şcoală

Teme regăsite în serie: Sinuciderea, Dragostea, Paranoia

Vârsta recomandată: 17+

Descriere:
Itoshiki Nozomu este mereu într-o stare de disperare! Chiar şi lucrurile simple, ca plata unui bilet de metrou, îl pot trimite într-o disperare atât de adâncă încât doar sinuciderea e răspunsul. Totul devine bizar atunci când el devine profesor la o clasă de liceu plină cu studenţi cu mai multe probleme emoţionale decât el. Această comedie vă va lăsa în orice altceva decât într-o stare de disperare în timp ce întâlniţi fiecare din studenţii săi şi priviţi neobişnuitele lor aventuri.