| AngeloidsForte27 a întrebat:

Salut tuturor! As avea o intrebare in legatura cu un desen animat si aici cred ca imi pot raspunde cei de-o varsta cu mine sau mai mari ..adica peste 20 ..deoarece nu il gasesc nicaieri,nici macar numele nu il mai stiu. Ma uitam cand eram mic, pe Tvr2.-.sau pe tvr1..era cu niste dragoni.-.si cu calareti de dragoni, care luptau impotriva unui personaj malefic, iar acesta stapanea un dragon(pe care il chema 'Inima Neagra'). Stiu ca ei zburau cu ai lor dragoni dintr-o insula plutitoare numita "Irlanda" si coborau mereu in tenebrele pamantului pentru a lupta cu raul care ii ameninta. Maestrul dragonilor, din cate imi amintesc levita, iar ei ca si arme foloseau un laser ce aparea numai dupa ce indoiau incheietura mainii. Tare as vrea sa stiu cum se numea...ma bantuie de foarte mult timp amintirea lui...si nu gasesc pe google de nici un fel. Stie cineva acel desen? Si nu,nu este double dragon, dragon's lair sau anime-ul dragon warrior.(care are personajele identice cu cele din DBZ).Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| bmliohndu a răspuns:

Dragon Flyz
Funda? big grin

| AngeloidsForte27 explică (pentru bmliohndu):

Acesta este ....Merci fain :*

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cam prin ce an l-ai vizionat la TVR? Se transmitea zilnic, ori doar în weekend? Și la ce oră?

| AngeloidsForte27 explică (pentru floresdemayo):

Prin 1998-1999. Crede-ma ca nu imi mai aduc aminte, dar era inaitea dragon-ball ....era prin perioada ''Nemuritorul''