| IchigoWolf a întrebat:

Salutare! Care sunt manga-urile (benzi desenate japoneze)/manhwa-urile (bd coreene) voastre preferate happy? Sunt destul de curioasa daca sunt si fani de manga/manhwa pe aici, si nu numai de anime big grin.
Aici e topul meu : 1.Naruto
2. Fairy Tail
3.Bleach
4.Psyren(probabil nu multi au auzit de el...ar trebui sa-l incercati, e extraordinar de bun.La inaltimea seriilor populare )

8 răspunsuri:
| 1ce a răspuns:

1.Dragon Ball Z
2.Naruto
3.Bleach

| キョロちゃん a răspuns:

Topul meu:
1.inuyasha
2.naruto
3.School ghost stories (gakkou no kaidan)
4.honey & clover
5.Chobbits
6.Fairy Tail
7. Elfen Lied

| AldeaDorin a răspuns:

1.Death Note
2.FMA
3.Naruto
4.FairyTail
5.Bleach
6.Gintama
7.Deadman Wonderland
8. Elfried Lied
9.YGO
10.Bakuman

| Shery a răspuns:

Eu am citit o singura manhwa, se numea 100% perfect girl. A fost foarte interesanta, dar in stilul caracteristic coreenilor: foarte dramatica. Nici manga nu am citit prea multe, din ce imi amintesc Skip beat mi-a placut foarte tare.

| Radieră a răspuns:

Alt batut in cap.comics=benzi desenatee!

| Min_2759 a răspuns:

Sunt fani manga sau anime de cati vrei : ]...pai i'a sa vedem: TOPUL MEU:
1.naruto
2.vampire knight
3. honey & clover
4. lovely complex
5. bleach
6. inuyasha
7. detective conan
8. special a
9.d. gray- man
10. fullmetal alchemist

Ador anime'urile sau manga'urile xD...

| IchigoWolf explică:

Si eu tocmai citesc D.Gray-man,ii foarte captivant! Din restul am mai citit in forma de manga,doar Naruto,Bleach, Inuyasha, Vampire Knight(vol1) si acum mi-am cumparat primul volum din FMA. Si restul le-am vazut anime-uri, in afara de Special A si is foarte bune! Ai gusturi bune happy
Altcineva?

PS: Am uitat inca 3 manga-uri care imi plac foarte mult : Death Note(/Desu Noto), Ral "Omega" Grad (e foarte bun si scurt, de cel care a desenat DN)si Strawberry Panic

| IchigoWolf explică:

Draga Radiera, stiu si eu ce inseamna comics,multumesc frumos.N-am nevoie de o ustensila de birou sa-mi spuna ce-i aia. Eu ma refeream la cele japoneze si coreene, care se numesc Manga si respectiv, Manhwa. Ai inteles? Nu vorbesc de cele Americane care se numesc Comics. Pun pariu ca nici n-ai habar ce inseamna anime.