| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Imi place sa desenez si as vrea sa ma perfectionez. Visez sa creez o manga care sa fie macar aproximativ de buna ca "fullmetal alchemist" de Hiromu Arakwa. M-am axat o perioda pe desenatul fetei/capului personajelor si m-am perfectionat considerabil fata de cum eram insa cand vine vorba de desenatul coprului is cam incepator rau de tot. Nu ma princep la desenatul corpurilor... Am urmat ceva tutoriale recent insa nu m-am imbunatatit. Imi puteti da ceva sfaturi sau link-uri mai explicite despre cum as putea sa desenez cat mai perfect un corp uman fara para de parca ar avea handicap. Dau funda celui care ma ajuta! Sper ca am nimerit categoria.

1 răspuns:
| TheWhiteDemons a răspuns:

Http://mangaanimeunited.weebly.com/tutoriale.html,cauta si vezi primii pasi pentru construirea corpului