| Katakimiku a întrebat:

Hey` TPU [ din nou ]!
Cum as putea sa-mi perfectionez desenatul?
Vreau sa spun ca doresc sa desenez mai frumos, mai artistic...
Dau funda happy

8 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Trebuie sa desenezi in fiecare zi, cauta poze pe net, si incearca sa le reproduci, de la mai simple, pana ajungi la unele mai greu de desenat.in cele din urma iti vei dezvolta si propriul stil. Iti spun din proprie experienta ^^ spor la desenat

| AndaluziaM a răspuns:

Sa exersezi si sa exersezi mereu sa nu crezi atunci cand nu iti iese un desei ca nu ai talent sa incepi cu usor dupa cu greu findca nu o sa iti iasa din prima totul stiu cum sunteti unii vreti tot din prima dar tot ce iti spun ca mai bine iei un desen de la 0 fara sa te mai uiti la el, intelegi ce.ti spun sa inventezi ceva din mintea ta si sal perfectionezi persevereaza desenul cere rabdare deci ia-ti un creion si o guma si foaia si dai bataie! Sper ca te-am ajutat bye:*

| cOoKieNeRd a răspuns:

Repetitia e mama invataturii : )

Exerseaza zi de zi..eu asa fac.

Daca vezi ca nu iti iese ceva nu te descuraja imediat.

SI nu incerca sa desenezi din prima chestii grele, pentru ca, din nou, o sa te descurajezi.

Incepe cu ceva mai simplu, si, usor, o sa te pricepi mai bine.

Nu poti deveni mai talentat peste noapte!

Mult succes; )!

| Puric a răspuns:

Sa incerci sa desenezi cate ceva in fiecare zi. Si cand incepi sa desenezi, sa incepi cu ochii pentru ca ei iti fixeaza imaginea. cel putin asa e pentr mine

| Clau11RTZXShp a răspuns:

Iti sugerez sa folosesti un creion B2 pentru ca deseneaza cel mai bine si sa desenezi cv usor un mar, o vaza, o sticla, si atunci cand desenezi sa incepi usor su linii rotunde cam asa (
(
si sa ai multa grija in unele cazuri de model dar nu sunt chiar experta in asta am doar 11 ani dar am castigat 2 concursuri de desenwinking si ma gandeam k asta iti va folosi dar daca tot nu iti reuseste cauta pe youtube sau i-a niste lectii de desen o sa iti foloseasca in cazul in care vrei sa te faci arhitect happy
funda?

| xEvoLLieNnt a răspuns:

Pai eu sunt la liceu de arta in clasa a-7-a si profesoara imi tot spune sa mai lucrez acasa! dupa imagini din carti sau reviste

| Billixika a răspuns:

Du-te la olimpiada de Desen. sau du-te la cursuri de desenat happy
Fundaa puppy dog eyes3?

| varzardeeutza a răspuns:

Invata de pe desenatori.ro!