| damnedwolf a întrebat:

Salutare lume
Am si eu o intrebare, sunt singurul care crede ca animeurile noi devin tot mai de rahat?
Inainte nu stiai cu ce anime sa incepi ca apareau foarte multe faine, acum daca mai apar 2-3 anime faine pe sezon.

13 răspunsuri:
| Dalyan a răspuns:

Buna, intr-o oarecare masura sunt de acord cu tine, totusi sunt de parere ca si noi ne-am ridicat pretentiile fata de trecut. Personal la inceput ma uitam la toate prostiile, imi placeau aproape toate genurile si chiar daca povestea era foarte, mult prea asemanatoare(ma refer la 2-3-4-5 anime-uri care urmeaza aceeasi poveste cu mici schimbari dar nu destule incat sa fie deosebita) ma uitam la ele si le savuram. Acum vreau anime-uri unice, vreau ceva care sa imi starneasca imediat interesul si sa mi-l pastreze. Ideea e ca se scot multe anime-uri bune dar seamana mult cu altele din trecut si deja stii intr-un fel povestea si ceea ce o sa se intample. Nu mai este nimic surprinzator. Nu stiu daca am reusit sa ma exprim corect, sper ca ai inteles la ce ma referlaughing

| damnedwolf explică (pentru Dalyan):

Inteleg perfect ce zici dar nu-i vorba numai de asta de multe ori fac cate 2 3 sez la un anime de tot rahatul pe cand la un anime fain cel asteapta fani fac un sez la cate 4 5 ani in cel mai bun caz dar de multe ori doar promit un sez nou care nu mai apare

| Dalyan a răspuns (pentru damnedwolf):

Stiu ce spui, de exemplu anime-ul High School d x d. Vezi ce succes a avut? Din cate imi amintesc in 2016 se anunta un s4, nu stiu daca l-au mai scos. Am urmarit 2 sau 3 sezoane. Desi povestea in sine mi s-a parut buna, actiunea lasa de dorit.Totul se bazeaza pe sani si corpurile fetelor mult prea dotate. In schimb la Btooom, Soul Eater, Deadman wonderland nu ar scoate.(sunt niste favorite personale pentru care as fi vrut cu adevarat un sezon nou).

| damnedwolf explică (pentru Dalyan):

A aparut sez 4 la dxd ii ongoing
cat despre btoom, soul eater, si deadman wonderland nici o sansa
totusi la soul eater a aparut o serie secundara soul eater not care nu prea are nici o legatura cu seria originla doar ca actiunea se petrece in acelasi loc si din cand in cand apare cate un personaj din seria originala

| Dalyan a răspuns (pentru damnedwolf):

La Btooom daca imi amintesc bine, cei care faceau manga se miscau foarte greu, nici daca vroiau atunci sa scoata sezon nou nu aveau din ce. L deadman Wonderland stiu ca anuntasera cu sezon 2 dar s-a anulat (totusi am citit manga) si da am vazut seria secundara la Soul Eater dar sincer mi s-a parut naspa, grafica si totul era prea "cute" fata de vechiul Soul Eater sangeros.Per total imi plac in general mai mult povestile vechi dar grafica noua e mai pe placul meu decat cea veche

| damnedwolf explică (pentru Dalyan):

La deadman wonderland manga este incompleta ca cica a murit autorul

| Dalyan a răspuns (pentru damnedwolf):

Nu am auzit nimic de genu sincer. S-a sfarsit un pic ciudat dar nu era ceva tragic. Nu gasesc nicaieri ca ar fi moarta autoarea dar nu te pot contrazice, totul este posibil.

| damnedwolf explică (pentru Dalyan):

Scuze greseala mea la highscool of the dead a murit autorul si este incompleta manga

| Dalyan a răspuns (pentru damnedwolf):

Aa, nu m-am interesat niciodata sincer nici de manga nici de autor la acest anime, dar imi parea rau ca nu a mai aparut, era destul de unic la vremea cand l-am vazut eu(sau cel putin pentru mine era).

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Deadman Wonderland a fost un preferat al meu din toate privintele, pana sa ma imi descarc piesa de fundal in telefon.Sezonul 2 nu mai apare pentru ca din motive ce ma depasesc animeul nu a fost ovationat in Japonia, doar in Sua.
Doi la mana, manga-ul are genul ala de final fericit in care wonderlandul se inchide si fata aia intra intr-o coma.
Trei la mana chiar nu ma asteptam sa fie fani Highschool DxD aici.Sunt multi care spun ca si povestea joaca un motiv pentru care se uita...dar se mint pe ei.Nu vreau sa va jignesc, eu ma uit la noile episoade yugioh(da inca mai sunt) si am realizat care e diferenta intre o poveste complexa si cand totul e inventat pe parcurs.
Trei la mana, nostalgia joaca poate un rol prea important in alegerile noastre pentru anime.Din aceste motive inca ma uit la yugioh happy.
Patru la mana, sunt foarte multi critici care spun ca animeurile si desenele de actiune au fost pe moarte si ca locul lor a fost luat de comediile romantice.Asta reprezinta partea financiara pentru productia de anime, deci nu trebuie neglijat nici acest lucru.
Si ultimul lucru sper, nu cred ca exista prea putine animeuri bune, doar animeuri care nu au fost inca descoperite.Sunt sute de animeuri vechi care merita incercate pana ce apare un nou sezon Boku no hero academia.De exemplu am descoperit Gankutsuou si credeti-ma chestia aia e o opera de arta.
PS:Vechii Tineri Titani au un INTREG SEZON NEDIFUZAT in Romania cand cautam sfarsitul pentru desene care s-au intrerupt brusc aici.Acelasi lucru e valabil pentru orice va placea mai demult.

| damnedwolf explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

De acord animeurile vechi sunt faine am vaz foarte multe anime vechi
deci printre primele anime ce le-am vazut au fost dbz, yugioh, slayers, inuyasha si yuyuhakuso
cat despre animele noi sunt cam pe moarte multe anime noi dau inpresia ca sunt facute de copii care odata au vazunt un anime fain si incearca sal copieze si din pacate nu le iese de si grafica este foarte reusita la animele noi povestea devine din ce in ce mai stupida

| Toma_Dragos_1999 a răspuns:

Într-un fel sunt de acord cu tine dar într-un fel nu sunt

E adevarat ca inainte apareau animeuri multe si bune dar și acum, după gusturile fiecărei persoane apar animeuri bune si animeuri mai putin bune

E adevarat ca au aparut recent multe animeuri trash (Boruto) dar au aparut si multe animeuri bune (Made in abyss, Natsu no taizai, BNHA, Kobayashi chan chi no maid dragon, Umaru-chan, Erased, NGNL, Konosuba)
Mie imi plac destul de mult si cele noi si cele vechi
De asta recomand tuturor si animeuri vechi si animeuri noi (cat timp sunt reusite)
Sper ca raspunsul meu e relevant pentru tine si ma bucur ca mai dau si de fani anime pe TPU

| damnedwolf explică (pentru Toma_Dragos_1999):

Deacor cu tine made in abyss si cel cu kobayashi miau plaut mult si my hero academia ii genial dar in rest apar foarte multe dar is de rahat
de si sunt multe nau esenta de si grafica ii mult mai reusita ce cele vechi continutul si povestea ii de rahat sunt multe ce au copiat aceiasi poveste dar au schimbat caracterele de si au copiat povestea ar trebui sa fie cel putin la fel de bune
si cel mai tare ma enerveaza ca sexul a devenit o necesitate