| damnedwolf a întrebat:

Salutare lume
deci sunt un mare fan batman am vaz si filmele si cateva seri animate
si sunt curios de un lucru cei care ati citit benzile desenate
are vreuna un final in care bruce renunta la a fi batman si sa traiasca o viata normala intemeieze o familie etc
ce ma refer ii sa aiba un final nu sa continue fara sfarsit

8 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Nu stiu de benzi desenate, dar
** SPOILERS *

In seria Arkham, la sfarsit isi da masca jos si renunta la a mai fi batman. Treaba este televizata, toata lumea afla ca Bruce e Batman, sau ca a fost mai bine spus si aterizeaza cu un avion modificat de-al lui in curtea vilei, unde il asteptau reporteri, camerele de filmat etc si cand intra in casa unde il astepta Alfred ( majordomul lui ) totul explodeaza, intreaga casa.
Cum Gotham city era plin in noaptea aia de raufacatori, nimeni nu stie cine a pus bomba in casa. Putea fi oricine.

| damnedwolf explică (pentru N0xEterniS):

Pacat ca nu pot juca ultimul joc din serie ca primele 3 le-am jucat acum sunt foarte curios mai multe asteptari pe cand il voi juca

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Despre Banda Desenata iti explic eu bucuros.
Sunt zeci de universuri si unele nu trebuie sa fie neaparat legate intre ele.
DAR exista un arc in care Bruce devine amnezic sa refuza sa creada ca el a fost Batman.Cineva trebuie sa apere Gotham si un tip ii ia locul, echipat intr-un costum mecha albastru.
Asta se intampla cam in seria Batman New 52(acum e diferit).
Iti recomand Batman Endgame.
E sfarsitul seriei precedente dar OMG nu credeam ca am nevoie de ea inainte sa aflu.

| damnedwolf explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Exista vreuna in care bruce renunta definitiv la a fi batman
deci vreau ceva ce sa aiba un inceput si un sfarsit ceea ce nu se prea intampla niciodata

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Https://vertigology.net/2015/03/15/batman-endgame-reading-order/
Incepe cu Batman #1 New 52 si citeste pana la Endgame.Acolo e evident partea in care se termina si incepe altceva.
Retine ca chiar daca o ia de la inceput, povestea asta e diferita si nu va exista o continuare.
Pentru o poveste buna cu sfarsit, iti recomand Watchmen.

| damnedwolf explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

La watchmen am vaz adaptarea tv si nu a fost tocmai genul meu

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Pai,V de la Vendetta s-ar putea sa iti placa atunci daca nu l-ai vazut deja.