| SatanLovesYou a întrebat:

Salutare tuturor. Am o intrebare care ma macina de multa vreme. laughing Deci, de ce dracului e obsedata toata lumea dupa anime, aka versiunea animata a unei manga? In manga se dau mult mai multe detalii legate de poveste si de multe ori totul este foarte bine desenat. A mai observat careva diferenta asta majora? Multi nu realizeaza ce pierd... (uhm, tokyo ghoul... laughing)) )

7 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Spre exemplu, la fairy tail prefer manga, deoarece animeul e cam prea pentru copii.
In schimb, unele animeuri sunt adaptate exact, nu schimba nimic, totul e ca in manga, atunci prefer sa vad animeul. Daca schimba (spre exemplu tokyo ghoul, akame ga kill sau chiar noragami) nu are rost.

| SatanLovesYou explică (pentru Deleb):

Corect. Dar din nefericire multe au fost adaptate foarte prost. Cel mai concret exemplu e Kuroshitsuji. In puii mei, au bagat sezonul 2 care nu avea nicio legatura!

| Deleb a răspuns (pentru SatanLovesYou):

Nu am vazut anime-ul si nici manga nu am citit sad.

| SatanLovesYou explică (pentru Deleb):

Iti recomand manga-ul. Mie mi se pare genial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unui text scris trebuie să-i acorzi mai multă atenție.
Sau unora le place faptul că e dinamic (și colorat) totul.

| SatanLovesYou explică (pentru anonim_4396):

Mda...dar e cam nasol cand discuti cu o persoana si ii spui vreun spoiler fara sa realizezi laughing

| Sakura13574 a răspuns:

Mie imi plac mai mult animeurile decat manga...