| SiNdRoM4LiFe a întrebat:

Şii..Am mai băgat un desen cu personajul meu! Ce părere aveţi? http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/......2769_n.jpg

8 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu mai bine faci rost de nişte cărţi de A. Loomis sau G. Vilppu şi înveţi să desenezi figura umană, după să desenezi benzi desenate or whatever?
Degeaba desenezi dacă nu ÎNVEŢI ceva desenând şi dacă nu progresezi; iar fără îndrumare e puţin probabil s-o faci.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Dar de ce vrei sa faci benzi desenate (ala americani big grin ), cand poti face manga thinking Este chiar misto desenul, doar ca e... nu stiu "BATMAN! BAMAN!", nu zic ca nu ar fi o idee rea, doar ca sunt multe benzi desenate "ala americani", care sunt destul de bune. Incearca sa faci altcevawinking, ceva mai presus de o banda desenata happy.

| SiNdRoM4LiFe explică (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Nu prea este mai presus decăt o BD.Este cam cea ma impresionantă artă fără supărare.Şi câştigi şi mai mult decăt la manga! Dar plăcerea contează!

| IAmAFreak a răspuns:

Mie place desenul, e foarte bun big grin Felul in care sunt desenate personajele, tema, tot. Daca tie iti place e ok. Nu te lasa, continua sa te perfectionezi si poate ajungi cinevawinking

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Merge, dar mai ai de exersat happy

| Arikirinmotoka a răspuns:

Iti place Manga?(Manga=banda desenata japoneza dupa care se fac animeurile)
Daca iti place poti sa te inspiri din ele de pe www.anime.kage.com

| Simina1066 a răspuns:

Desenul nu este perfect, insa este bun. Lipseste doar "viata" din el, ma uit si ma tot uit si nu imi pot imagina durerea omului, deoarece nu il pot vedea miscand, este pur si simplu un desen, nu il poti implica intr-o banda desenata sau manga pana nu-l faci "sa miste". Nu vreau sa nu te descurajez, din contra ai talentul neceasar si vreau sa vad urmatoarele tale desene.

| MaryAlexia a răspuns:

Desenul tau e chiar foarte reusit, dar stii cum e, mereu e loc de mai mult. Sper ca nu te-ai suparat acum pe mine dar sa stii ca ai un talent ( nu dar ) de pilda pentru calogii mai un om reprezinta o lingura cu picioare si maini. Deci mult noroc in continuare. happy