| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi niste animeuri cu povesti bune ( fara naruto onepiece si bleach)

24 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Salut.
- Sakamichi no Apollon
- Nana
- Spice & Wolf (2 sez)
- Major (6 sez + 3 ep OVA)
- Phantom: Requiem for the Phantom
- Princess Sara
- Tokyo Magnitude 8.0
- Yomigaeru Sora: Rescue Wings

Vizionare placuta!winking

| emag a răspuns:

Paradise kiss

| товарищ a răspuns:

Paaai... dragon ball, lovely complex, blood plus, pisicile miau miau ( cuteeee ) amnesia... dulcegarii de-astea. alea 3 pe care le-ai enumerat tu sunt cele mai bune

| Chronicles a răspuns:

Guilty Crown, Nana, Kiddy Grade, NO.6, Another, Durarara, Pandora Hearts...

| neca a răspuns (pentru Chronicles):

Ai gusturi bune

| IAmAFreak a răspuns:

Durarara, Fairy Tale, HELLSING

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Dragon Ball, Pokemon....Yu-Gi-Oh.

| neca a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

You troll

| SuperSaiyan4 a răspuns (pentru neca):

De ce?

| neca a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

Mi-ai dat urmatoarele 3 animeuri la fel de cunoscute
marog daca n-ai facut-o intentionat e simai amuzant

| Arikirinmotoka a răspuns:

Fairy tail
Ao no exorcist
Sword art online
Deadman wonderland
Elfin lide
Death note
11eyes

| Notyourbusinesskid a răspuns:

Kaze no stigma, Full Metal Panic, Blood + si Yu yu Hakusho.

| InnaaYY a răspuns:

Vad ca iti plac cele cu lupte deci incep cu ele :
-Fairy Tail. E pe locul 1 in lista mea

| mirelutza21 a răspuns:

AMNESIA!(foarte nou anime-ul si nu seamana cu niciun fel de anime pe care l-am vizionat pana acum....si crede-ma am vizionat foarte multe...). Merita vazut!winking(trebuie sa mentionez ca au aparut doar 5 episoade, iar in fiecare marti apare cate un episod nou)

| neca a răspuns (pentru mirelutza21):

Posami zici despre ce e vorba?

| mirelutza21 a răspuns (pentru neca):

Pai am sa iti spun cam ce am inteles eu pana acum Totul incepe cam asa…O fata(nu se stie inca cum o cheama,ii se zice"Heroine", adica eroina sau protagonista acestui anime) se trezeste intr-o dimineata fara a-si mai aminti absolut nimic din trecutul ei(toate amintirile sale au disparut, tot ceea ce stia despre fiecare persoana a disparut si chiar si numele ei l-a uitat). Cand aceasta s-a trezit, un spirit pe nume Orion pe care doar ea il poate vedea si auzi ii explica ca datorita lui(a unui lucru care il facuse din greseala) ea isi pierduse toate amintirile si astfel acesta isi cere scuze, spunandu-i c-o va ajuta sa si le redobandeasca.In telefonul ei singurele contacte ramase erau cele ale catorva prieteni.In dimineata in care ea se trezise era 8 august( in primul episod). Anumite lucruri pe care le vede ii amintesc intamplari din trecutul ei, ori asa credea pana cand din nou reuseste devina inconstienta datorita unui alt accident(o loveste masina) si sa se trezeasca ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, doar ca de aceasta data este 1 august.N--am de gand sa iti spun tot pentru ca dupa nu ar mai avea nciun farmec, dar acest anime e ceva de genul" fata care retraieste aceeasi zi, doar ca in lumi total diferite, iar in fiecare lume unul dintre cei 4 baieti(sunt foarte tari tipii, mai ales Shin^_^) este iubitul ei.Este foarte interesant anime-ul asta, iti pune mintea la incercare foarte mult pentru a anticipa cum va decurge situatia si o sa para ciudat dar…. dupa 5 episoade eu inca sunt cam in ceata ) si nu inteleg chiar foarte bine ce se intampla, dar ma rog asta e ceea ce am inteles euwinking Daca te vei uita, as fi mai mult decat bucuroasa sa iti aud opinia!happy

| qAleexa a răspuns:

Code Geass
Death Note
Kuroshitsuji
Kuroshitsuji II
Baka to test
Kuroko no basuke [ e cu basket ]
Nana
Bakuman
Ao no exorcist
Vampire knight
Kaichow wa maid sama
Inuyasha
Guilty Crown
Togainu no chi
Minami-ke
Hiiro no kakera
Hiiro no kakera 2
Hakuouki 1, 2, 3 + OVA
Sora no otoshimono
Inu x Boku SS
Fairy tail
Soul Eater (NEAPARAT TREBUIE VAZUT)
Hell Girl
Jigoku shoujo futakomori 2 [ hell girl 2]
Claymore
xxxHolic
Inukami!
DN Angel
Black Rock Shooter
Tenjou tenge
Shugo chara!
Kannazuki no miko

==============================

Si mai sunt multe dar momentan nu mi le amintesc pe toate. laughing.

Funda? big grinbatting eyelashes

| neca a răspuns (pentru qAleexa):

Nu fara funda
am vazut 97% din animeurile astea (nu ca ma laud sau ceva de genu)

| Pikagirl a răspuns:

Fairy tail (preferatul meu)
11 Eyes
Clannad
Higurashi no naku ni
Elfen Lied
Inuyasha
Swort art online (S.A.O)
Another
Air
Vampire Knight
Vampire Gulty
Hell girl
Uite aici un link de unde le iau eu mereu http://www.deseneanime.ro/lista-anime-uri/
Bafta

| MaryAlexia a răspuns:

Blood-c

| Lennon a răspuns:

Nana e singuru la care am avut rabdare sa ma uit
am plans si citind manga-ul laughing

| Bella008 a răspuns:

Imcearca Fairy Tail! Este super grozav!

| KimKristi a răspuns:

Bakemonogatari / Nisemonogatari / Nekomonogatari /
Uite un amv sa vezi cam cum arata
http://www.youtube.com/watch?v=WFmGEOS3Mq4

| neca a răspuns (pentru KimKristi):

Am pus intrebarea asta acum mult timp
am animeuri de urmarit acum