| Lupan7 a întrebat:

Spuneti-mi niste intimplari haioase, amuzante. PA

1 răspuns:
| MrsDraguttza a răspuns:

Pai. nu stiu daca sunt chiar haioase dar... pe vremea ceea chiar erau.

Ne jucam lapte gros.
Un copil sta cu mainile caus si altul vine si pune capul in palmele lui
Altul vine si pune capul intre picioarele celuilalt
Si tot asa
Vreo 6 copii
Apoi alta echipa tot de sase vine si se urca peste ei
Era amuzant deoarece mai mereu picau si toate cele

A sau noapte la scoala ne ducem in fundul curtii scolii si era ceata si saream peste noi, ne puneam piedici
Nu vedeam nimic dar asta nu ne impiedica

Sau in clasa, noaptea ne jucam babaoarba pe intuneric
Tin minte ca m-am dat cap in cap cu un coleg...
Au si acum ma doarte
Alergam amandoi unul catre cellat si bum...
Ne-am spart capetele ( metaforic)

Sau un coleg i-a dat cu peria de la wc altei colege in cap si i-a luat pielea

Sau vara ne duceam in gradina vecina si furam mere, zarzare verzi si nuci si dirigu ne gasea acolo si in loc sa ne certe ne cerea mere, si de toate care le aduceam
Sau jucam footbal cu profii
Era amuzant cand mai pica unul!

Sau pe hol, care este foarte ingust un coleg se urca cu mainile si picioarele pe el si profii treceau pe sub el si nu-l vedeau
Mai ales ca profa dew romana este fff scunda

SAu in tabaar ed vara eram in camera cu o grasana si s-a pus intr-un pat si la rup
I-a rupt toate sipcile
Si seara cand stateam cu profa in pat mancand floricele, pufuleti, de troate si ne uitam la in puii mei, fata grasa a adormi si i-am bagat pufuleti in nas, in ureche, intre de getele de la picioare, in buric si i-am pus un servetel umed la picioare si dimineata arata de parca a facut pe ea
Sau la plaja i se misca sutienul si vedeam totul
Sau cand si-a uitat colacul acasa l-a luat pe al meu si s-a dus la fund cu el, fiindca nu o tinea

Mai ales in tren cand ne-am plimbat prin patru trenburi diferite fiindca nu stiam care este al nostru
Sii ma duceam si saluam totii copii la nimereala ( eram vreo 80 100)
Si jucam sah cu profi si m-a batut din 3 miscari

AA sau faceam farse la telefon
Spuneam cu o voce pitigaiata ( eu )

Buna ziua domnule, sunteti fericitul posesor al unei farse de la copii din tabara de la costinesti, doriti sa comentati? Nu raspundem comentariilor
Pentru mai multe informatii sunati la 07... ( si aici puneam nr de tel al receptiei)
Va dorim o zi placuta

I-am sunat pe toti din lista si chiar pe tatal unui copil care a sunat inapoi si ne-a certat

Suntem o clasa nebuna si sunt mandra de noi.
La ora de bio avem un schelete in clasa si ne facem poze cu el, i-am pus bereta profului in cap, o geaca

Suntem copii de la Sateniii alia Pantelimon

Am spart un bec din clasa cu mingea, acum se tine doar de un fir

Am rupt catedra, am rupt harta, am spart geamul de la stema, chiulim, stam toata ora la wc
Dar sunt mandra pentru ca fac toate astea si am 10 pe. inie

Si niciodata nu invat
Doar citesc odata si imi ramane in cap

Cel putin la teste copiem.
Profii stau la catedra si noi dam testul cu caiteul in fata... Uraaa
Daa!