| Rose_Ela_1995 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cele mai haioase intamplari de la scoala. Dau funda pentru cea mai amuzanta.

Răspuns Câştigător
| pusik a răspuns:

Era cam prin cls a-5-a.Era 1 aprilie. Tata clasa ne-am hotarat sa ne intindem pe jos intr-un colt cu niste paturi pe noi[erau puse bancile in asa fel incat profa nu vedea]era o profa mai proasta.Intra in clasa si nimeni...straight face Iese, merge la dira.Intre timp cum iese ea ne punem pe scaune ne aranjam etc etc.Intra in clasa...
Profa:Unde ati fost?!
Noi:Aici. Ati intrat si nu ati spus nimic...
Profa:Nu cred.Eu am intrat si nimeni nu era
Unu se apuca si zice: Saraca, o nebunit.Profa il audelaughing
Zice profa: Am nebunit!
Si la care spune ea:Stiti ca dam test, nu?
Nu doamna prof ati zis cand ati intrat ca ne lasati sa ne distram
Profa:Asa am zis?!
Noi: Da!
PRofa: Distrati-va ne vedem saptamana viitoare

Tare faza oricumwinking laughing rolling on the floor

6 răspunsuri:
| Neb1 a răspuns:

Poi eu am avut o profa tampita de mate.Nici nu imi amintesc toate fazele.O data a pus un coleg o piesa pe tel si altu a mers si a luat-o la dans.In alta ora un coleg a mers la tabla si cum statea la catedra, i-a pus guma in parlaughing.De 1 aprilie am facut tabla cu ulei si cand a vrut sa scrie a alunecat creta si era sa cada proasta.Acum cativa ani aveam o scoala veche, eram in clasa a 7-a si jucam tupu in podu` scoli.O data a intrebat profa:Aveti ceva intrebari? Da un coleg mai bolundbig grinoamna profesoara, suneti virgina?

| MonyMoniq a răspuns:

Tiu si eu una tare amuzanta: Eram la sfarsitul semestrului 1 si mai bine de jumatate de clasa plecase de la ora de geografie pentru un concurs, eu stateam impreauna cu niste colege in spatele clasei si imi tineam picioarele pe un scaun si a venit un coleg sa se aseze pe scaun, iar eu nu am vrut sa imi iau picioarele de pe el.Eu am vrut sa-i atrag atentia doamnei profesoare la linistea care era fara acei copi de la concurs, cand am observat ca acel coleg imi scria cu pixul pe cizme si am strigat o data: "Baaaa lasa-mi cizmele in pace", in acel moment toata lumea care mai era in clasa a inceput sa rada pana si eu si doamna profesoara, a fost foarte amuzant!

Si inca una a fost atunci cand venea ora de fizica si trebuia sa ne asculte. Era seara si noi am desurubat becurile. Era intuneric si profa nu a avut de ales decat sa ne lase sa plecam acasa.

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

O faza misto": cu profa de istorie zicea ea:"cu ce se ocupau spartanii?" toti nimic "ok...atunci cu ce ma ocup eu?" sare un coleg "Cu enervatul elevilor doamna profesoara''! si mai am una cica colegii se bateau in clasa si intra una (profa) si urla : "Ce aveti oameni buni?!?!" toti : "Nimic!" Eu : "Germanaaaaaaaaaa"!laughing rolling on the floor tongue

| BubbleRO a răspuns:

Pai...era ora de tehnologie, in clasa a-V-ea si era una ca proasta.Era ziua ei.Ne hotaram sa ne ascundem sub banci si cand intra sa ne ridicam si sa ii zicem La multi ani.Zis ci facut.Numai ca nu zice Multumesc, Cade si isi rupe fusta!

| xandersx a răspuns:

Deci eram in clasa a-8-a si aveam Limba Romana.Un baiat dintre colegii mei s-a enervat pe proful de romana i-a dat cu un sandvis in cap apoi ia scris pe masina cu creta retardatlaughinglaughinglaughing.Din pacate colegul meu a fost exmatriculatsad