| Darkus a întrebat:

Spuneti-mi si mie farse pentru 1 aprilie care sa le poate face aproape orcine, sa fie pentru preiteni sau profesori big grin ( multumesc)winking

Răspuns Câştigător
| King_7212 a răspuns:

Incearca se te iei de candva mai mic sau cum vrei tu oricum uite o propunere:pune ceva de plastic sau o insecta din cauciuc foarte mica cuiva sa se sperie funda?

4 răspunsuri:
| キョロちゃん a răspuns:

HI! UITE CATEVA IDEI:
1. O farsa destul de buna este sa bagi varfuri de chibrit in tigari. Cel care le va incerca va avea parte de o surpriza nu tocmai placuta!
2. De 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) in care ii s-a suspendat permisul si ca este cercetat penal pentru omor.
3.In timp ce doarme cineva pune intr-o farurie mai multe hartii, du-te in fata lui, da-le foc si striga tare dupa ajutor. Cu siguranta va fi o pacaleala pe care nu o va uita prea usor!
4.Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!
5.Intr-o cutie cu lapte adauga colorant alimentar. Nu este toxic si ii va speria pe cei care vor vrea sa-l consume!
6.
Furiseaza-te seara in camera parintilor sau a fratilor si fixeaza alarma ceasului cat mai devreme.
7. Poti sa schimbi zaharul cu sarea
8. Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!
SAU UITE O ALTA VARIANTA:IA O BANCNOTA LEAG-O DE UN COLT CU ATA (PREFERABIL ALBA) SI ASCUNDE-TE SI CAND SE APLEACA S-O IA TRAGE DE ATA SI FA PERSOANA SA ALERGE DUPA EAwinking
10.Lipeste cu un scotch incolor capacul si colacul de la wc. O surpriza neplacuta pentru cineva care se grabeste sa ajunga la baie!
ALTE IDEI:
1. Varsati detergent in vasul de apa al WC-ului si asteptati sa traga cineva apa.
2. Lipiti o folie transparenta de plastic deasupra WC-ului si nu spuneti niciodata ca ati fost voi!
3. Inlocuieste crema de corp a victimei cu maioneza sau ulei
4. Pune-ti un cearsaf alb pe tine si trezeste din somn victima scotand sunete ca de fantoma.
5. Farsa in care e nevoie de doua persoane: pentru o persoana care doarme cu fata in sus. Tineti tu si un prieten cearsaful deasupra persoanei cand doarme, faceti un zgomot foarte puternic (o trosnitura) si lasati cearsaful sa cada. Victima va crede ca se prabuseste tavanul.
6. Pune un sticker pe masina victimei pe care sa scrie: "scuze ca ti-am lovit masina. Suna-ma la nr de telefon sa discutam despre paguba" (vor suna, dar intai vor cauta disperati lovitura)
7. Pentru cheile clasice de masina, pune-le intr-un pahar cu apa si pune paharul in congelator, sa inghete. Apoi lasa paharul pe masa.
8. Lipeste intrerupatoarele de lumina cu scotch transparent. Va fi imposibil sa aprinda lumina!
9. Pentru fete: cumparati o pereche de chiloti de dama si ascundeti-o in masina lui, buzunarul lui de la haina – undeva unde puteti sa o gasiti mai tarziu si sa-i faceti scandal.
10. Fa o budinca de ciocolata (mai lichida) si vars-o in WC, eventual si in cada sau pe capac. Asteapta reactia inmarmurita
MIE MI S-AU PARUT DESTUL DE BUNE SI CU SIGURANTA LE VOI INCERCA! SPER CA TE-AM AJUTAT! PUPICI!:*:*:*
SUCCES!
fundita?:d

| Deea a răspuns:

Eu la Alexutza99 ii dadeam funda.

| DND a răspuns:

Sper sa iti placa: picteaza-te la un ochi cu mov ( ca si cum ai fi batut) si iti poti pacali un parinte ca ai luat bataiebig grin

| Puffiii a răspuns:

Pune crema epilatoare in samponul mamei talelaughing