| Cluddy a întrebat:

Spuneti-mi farse pentru 1 apriliewinking

Răspuns Câştigător
| ThatGirl19 a răspuns:

Majoritatea farselor sunt plictisitoare dar totusi merg ...eu am sa-ti zic una mai calumea.Bun deci fii foarte atent(a)incepe prin a'i lasa biletele pe masa piretenei(ului)in care scrii ca te numesti o fata din cls mai draguta si ca in pauza il inviti la baia pentru o intalnire apoi va ascundetii in baie si strigati cand vin pacalealalaughinglaughingtare nu?tongue

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Pacaleala de 1 aprilie: Got milk?

Adauga in cutia de lapte putin colorant alimentar. Nu e daunator in nici un fel dar surpriza o sa fie foarte colorata.

Pacaleala de 1 aprilie: Uite o moneda!

E mai veche ideea dar inca functioneaza. Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.

Pacaleala de 1 aprilie: xxx

Pune intr-o sticla cu apa fierbinte resturi de mancare dupa ce le treci prin blender. Tine sticla ascunsa sub camasa, cu gura aproape de piept. Iar cand mergi sa cumperi ceva de mancare si e multa lume in jur fa un zgomot sa atragi atentia si apoi apleaca-te si strange sticla. Continutul imbietor ar trebui sa tasneasca afara ca si cum tocmai ai vomitat.

Pacaleala de 1 aprilie: Zahar si sare.

Cu toate ca e cunoscuta, inca e amuzanta. Schimba sarea cu zaharul astfel incat ceilalti sa nu remarce si asteapta sa le vezi expresia cand gusta din felul de mancare.

Pacaleala de 1 aprilie: Buna dimineata!

Aduna cat mai multe ceasuri si fixeaza-le alarma foarte devreme. Apoi ascunde-le peste tot in camera victimei.

Pacaleala de 1 aprilie: EWWW!

Pune o folie de plastic transparenta la toaleta intre vas si colac. Noaptea e cel mai bun moment, ca sa nu fie remarcata. Apoi cand cineva o sa mearga la toaleta… Surpriza! Dar fii atent si nu face farsa asta decat daca esti pregatit sa cureti pe urma… si cu siguranta vei avea ce curata!

Pacaleala de 1 aprilie: Unt!

Ai nevoie de o farfurie, unt, sare si multe servetele. Spune-i victimei tale cat mai serios ca ai vazut pe Discovery cum untul degaja caldura daca pui sare deasupra. Pune unt in farfurie si sare peste el. Tine apoi mana deasupra si prefa-te ca simti caldura. Apoi intreaba-l si pe el daca o simte. Iar cand are mana deasupra farfuriei - pleosc! Preseaza-i repede mana cu a ta ca sa striveasca untul.

Pacaleala de 1 aprilie: Foooc!

Gluma asta se face cel mai bine cu prietenii. Trebuie sa aveti la indemana recipiente cu apa. Cand victima adoarme aprindeti o hartie si strigati FOOOC! Victima o sa se trezeaca brusc si o sa vada foc exact in fata. Apoi imediat stingeti focul cu caaat mai multa apa, astfel incat victima sa ramana leoarca.

Pacaleala de 1 aprilie: in Supermarket

In supermarket pune in buzunarul prietenului fara sa remace, o banda anti-furt. Cand o sa incerce sa iasa din magazin o sa fie declansata alarma baftahappywinking

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Farsa 1 Scrie un biletel ''de dragoste'' pentru o colega .Gasesti tu o modalitate sa il primeasca si cum.Ai putea sa il pui in banca inainte sa iinceapa orele.happyIn biletel scrie asa :
Buna.Sunt un admirator de al tau .De cand te-am vazut mi-a trecut fiori pe spate si am avut fluturasi in stomac. Te visez in fiecare noapte si ma gandesc la tine non stop.Esti foarte frumoasa si mi-e gandul doar la tine.Am sa iti martuirisesc ca te iubesc si as vrea sa ne cunoastem mai bine.Esti o fata superba ,singura care mi-a atras atentia atat de mult.Sa ma descriu putin : Inalt,1,70 blond cu ochii albastrii ,comunicativ,am grija de aspectul meu ,si in primul rand indragostit de tine.Astept sa ma contactezi la numarul de telefon ''074*******''.Apoi ii spui ca a fost o farsa

Farsa 2 : Ia o banana la scoala.Inainte sa pleci daca ai o siringa fa asta : baga in siringa ceva rosu cum ar fi zeama de la dulceata ...acoarea rosie cu apa...gasesti tu ceva lichid rosu.Usor,cu siringa bagi zeama in banana .Si intr'o pauza ii oferi banana bineinteles ca iti iesi si tu una sa papi ca sa para credibil.Cand o sa desfaca banana poate o sa apuce sa si muste o sa se sperie big grin e o farsa super amuzanta credemalaughing)))

Farsa 3 : Ia o perie de par la tine in ghiozdan. Intr'o pauza ii zici ca vrei sa te joci un pic in parul ei .sa ai in buzunar ceva care pare par .cel mai simplu chestiile alea de la porumb firele acelea sau: de la o papusa niste par fals sau ata maro.Si in timp ce o pieptreni cu peria tu stai in spatele ei si o piepteni si strecori mana in buzunar si ii pui atzele sau ce gasesti sa semene a fire de par i le pui intre perie si o minti ca ii cade parullaughing)e super amuzantlaughing

Farsa 4 : Inregistrezi miorlaituri de pisica pe telefon.In pauza ii poti pune telefonul pornit pe inregistrare undeva pe langa banca ei poate chiar in ghiozdanul ei ascuns pe undeva pe'acolo.Miorlaiturile le gasesti si pe youtube big grin ai grijha ca atunci cand pornesti inregistrarea sa inregistrezi mai intai liniste sa nu se auda nimic si dup ceva secunde sa inceapa sa miorlaie big grin O sa creada ca e vreo pisica pe la ea prin ghiozdan sau cine stie laughing)))))))))))))))))))))))))
Farsa 5 : cumperi o bomboana . Desfaci ambalajul si iei bomboana de acolo si ii pui in loc de bomboana o maslina verde sau o bucata de leguma taiata in forma de bomboana sau o bucata de coaja de portocala big grin o sa fie taaare big grin

Farsa 6 : dau cu ardei iute pe o bombonik si i'o oferi la scoala big grinDD laughing Sper ca ti'am fost de foloS big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In revista Bravo Girl de saptamana asta sunt unelee supeer calumea. costa doar 2 lei ^^