| rena99 a întrebat:

Spuneti-mi un banc. Funda

Răspuns Câştigător
| DanielDaniel_6024 a răspuns:

- Alo!
- Da.
- Vino pâna la noi!
- De ce?
- Nu mai merge imprimanta!
- Ce nu face?
- Nu mai are curent!
- Cum?!
- Da, nu mai are curent!
- Cum ati observat ca nu are curent?
- Imi apare pe calculator…
- Ce?!
- Imi apare pe calculator mesajul: "current printer is unavailable"

Ma uit la luna, luna-i sus,
Ma uit pe lunca, boii nu-s,
Ma uit la punga, punga-i goala,
Ma uit la p…, nu se scoala…
Asta da criza globala.
Felicitare la radio: – O felicit pe scumpa mea Maria cu ocazia zilei ei de nastere, ii doresc numai bine, o iubesc si va rog sa-i puneti melodia " Eu niciodata nu ma casatoresc cu tine".

- Mama, la usa e un nenea care strînge donatii pentru azilul de batrîni.
- Bine, da-i-l pe bunicul.

Ytzic avea tata evreu si mama tiganca.Intr-o zi s-a dus la taica-sau si l-a intrebat:
- Tata ,eu ce sunt, evreu sau tzigan?
Taica-sau:
- Da de ce intrebi ,este chiar asa de important?
- Da tata,pentru ca Strul are o bicicleta si nu stiu ce sa fac,sa i-o fur sau sa negociez cu el?

Într-un sat, un preot merge la slujba. Lânga biserica, vede un magar mort într-un accident de masina si suna imediat la politie.
- Sunt preotul satului. Am gasit un magar mort.
- Si ce, zice politistul ironic, vreti sa-l îngropati cu popa?
- Nu, zice preotul, eu doar am anuntat familia.

Doua blonde stau la taifas:
- Auzi, fata, in dormitor am bec cu senzori… aseara cand am gemut, s-a aprins. ce romantic!
- La mine,tot cartierul are bec cu senzori.
- De unde stii?
- Aseara,cand am gemut,s-au aprins toate becurile!

Trei amici, evident romani, erau intr-o barca si dadeau la peste cand deodata un inger vindecator apare langa ei. Astia, inmarmuriti, dupa ce le revine glasul incep sa ii ceara:
- Eu am o durere mare de spate de cativa ani, nu pot sa scap de ea… Ingerul ii atinge spatele si e vindecat!
- Eu trebuie sa port ochelari toata viata, ca nu vad bine, si as vrea sa vad si eu clar lucrurile care ma inconjoara… Ingerul ii ia ochelarii, ii arunca in apa si ochii i se vindeca, vede perfect.
Se uita ingerul si la al treilea…
- Pe mine sa nu ma atingi! Io primesc pensie de boala…

Un canibal se muta la oras iar dupa ceva timp vine maica-sa în vizita. Si, în timp ce mîncau, asta zice:
- Stii, nu prea îmi plac vecinii tai…
- Atunci manînca doar legumele.

Afis intr-un bar:
"Daca beti ca sa uitati, va rugam platiti inainte!"

Doi condamnati la moarte.
- Vreo ultima dorinta?
- As vrea sa ascult un disc cu Guta.
- De acord! Si tu?
- Pe mine va rog sa ma omorati inainte!

- Ce este mai rau: ignoranta sau dezinteresul?
- Nu stiu si nici nu ma intereseaza!
Undeva in Romania, ninsoare abundenta, zapada multa pe carosabil, trafic ingreunat…
Un camion e urmat la mica distanta de un BMW X6.
BMW-ul se chinuia sa depaseasca camionul, la un moment dat acesta din urma intra in depasire si cand ajunge in dreptul cabinei camionului coboara geamul si, o blonda superba, dragalasa, si cu ochi albastri, striga soferului din camion:
- Hei! Sunt Mirela si sunt blonda! Vezi ca-ti cade marfa din camion in spate!
Soferul nimic, se uita la ea intoarce capul si ruleaza cu aceiasi viteza.
Se repeta faza de cateva ori, incercare de depasire, claxoane si acelasi rezultat.
La un moment dat, camionul trage pe dreapta la o parcare.
Vizibil iritata ca bunele ei intentii au ramas in zadar, Mirela blonda, merge direct la tip:
- Auzi, sunt Mirela si sunt blonda si de o ora tot iti spun ca pierzi marfa din camion. Esti surd sau faci pe smecherul?
- Sunt Vasile, sunt brunet, nu sunt surd, nu sunt smecher, sunt de la Drumuri si imprastii sare pe carosabil…
- Suferiti cumva de vise erotice? întreaba doctorul un pacient.
- Nu sufar, domnule doctor. Chiar îmi fac placere!

Generalul vede un soldat in post cu o umbrela deasupra capului.
- In toata viata mea nu am vazut niciodata un soldat, care s-ar teme de ploaie!
- Nici eu nu ma tem. Am umbrela.

- Aveti schiuri si bocanci de schiuri marimea 56?
- Ce marime?
- 56.
- Dar pentru ce va mai trebuie schiuri?

- Ioane! Cam cat ai da pentru sotia mea?
- Pentru Maria?
- Da!
- Pai… nimic…
- S-a facut! Ia-o!

Funda?

6 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

1.)
Cum se numeste un rrom cu un telefon in mana?
?
Romtelecom!
2.)
2 colegi de salon intr-un spital:
I-a zi ce am in pumn.
O furnica?
Nu.
O musca?
Nu.
Un elefant?
Off.Iar ai tras cu ochiul!
3.)
Un cowboy merge pe Vineri si sta 3 zile si se intoarce tot pe Vineri.Pe ce cowboy-ul?
?
Pe Vineri! (calul)
4.)
Pe usa scria "Femei" dar cand am intrat erau doar W.C-uri!
5.)
Profesoara il intreaba pe Bula:
Bula, eu cant. Daca fratele tau canta, cum ii spui?
Taci dracu din gura!
Sper ca ti-au placut...
fundita daca vrei!

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Badea Gheorghe a început să repare acoperişul casei.
Partea bună e că a ajuns în vîrful casei.
Partea proastă e că a început să alunece.
Partea bună e că s-a prins de burlanul casei.
Partea proastă e că burlanul s-a rupt.
Partea bună e că sub el era o căpiţă de fîn.
Partea proastă e că în capiţă era o furcă cu ţepii în sus.
Partea bună e că n-a căzut pe furcă.
Partea proastă e că nici pe capiţă n-a căzut...

| SpyDeck a răspuns:

Doua blonde intr-un tren:Stateau ele de vorba ce stateau si deodata intra un batran cu barba lunga si alba.Una ii sopteste celeilalte:Fata ala e Mircea Cel Batran.La care cealalta blonda:Cum fata Mircea Cel Batran a trait acun 6-700 de ani.Si deodata mai intra inca un prieten de-al batranului din copilarie si il intreaba:Mircea, ce faci batrane!?laughingFunda plz?

| SpyDeck a răspuns:

Un banc

| Trololoolololool a răspuns:

Am 1 banc pentru tine

1. Populatia Chineza era in scadere si cand au vazut asta, presedintele si cu ministrul muncii s-au hotarat sa le dea de lucru...
-Uitati, v-am chemat pentru un singur lucru, daramati si reconstruiti Marele Zid Chinezesc.
Vin Chinezii peste 3 luni si au terminat se vedea de pe Luna si nu avea defecte
- Bun... Acum vreau in toata China autostrazi cu 5 benzi sens si contrasens.
Vin Chinezii nostri in 3 zile si l-au si facut. Primarul si ministrul nu mai stiau ce sa faca. Vin din nou chinezii.
-Bai baieti, am luat o decizie grea dar trebuie sa fie rezolvata... CUCERITI RUSIA!
- Si dupa pranz ce facem?

| SYLE_6619 a răspuns:

Un politist patrula. Vine un copil si-i zice
-Nenea politistu'!
-Da.
-Cat e ceasul!
-2:45!
-La 3 fix sa ma pupi in fund...
Si fuge. Politistul alearga dupa el. Dupa un colt da de un ofiter superior.
-Unde alergi asa, mai Ioane?
-Un nesimtit de copil a venit si mi-a zis sa-l pup in fund la 3.
-Da' e abia 2:45, nu te grabi asa tare ca mai ai timp!