| NegoitaAlexandra a întrebat:

Spuneti va rog un banc fain! funda!

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Un reporter si un cameraman de la un post TV merg intr-un sat pentru a face un reportaj despre cum isi petrece ziua Badea Ion. Ajunsi acolo, il roaga sa povesteasca ce face in cursul zilei. - D'apoi, dimineata ma scol si trag un pahar de palinca... - Stai, bade Ioane, ca nu-i bine sa apara pe TV ca bei de dimineata. Zi mai bine ca citesti ziarul. - No, atunce- dimineata ma scol, cetesc ziaru. Dupa aia dau la porc sa mance, dupa care mai cetesc inc-un ziar. Pana la pranz lucrez in atelier, in care timp cetesc vreo doua-tri carti... La masa mai cetesc vreo doua reviste, iar sara adun fanul de pe cimp si cetesc in acelasi timp presa de sara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu pretenii, iar la 10 cand inchide biblioteca merem cu toata trupa la Costel, ca el are tipografie.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La scoala Bula primeste un biletel de la profesoara sa il duca tatalui sau. in acesta scria ca trebuie sa se vada la un tei din parc. Asa ca bula se hotaraste sa mearga si el. isi ia o punga de gogosi si se suie in tei:
Profasickvreau sa avem un copil impreuna!
Tasusicksi cine va avea grija de el
- il vom lasa in grija celui de sus
Bula- sa mor eu daca-i dau vreo gogoasa!
O tinara se adreseaza vinzatoarei de la un magazin de cosmetice:
- As dori ca barbatul meu sa imi acorde mai multa atentie. Aveti cumva un parfum care miroase ca un computer?
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tipa catre un tip :
-am sa scriu deasupra patului meu ca esti un prost, asa o sa afle tot orasul tongue

| LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu a răspuns (pentru anonim_4396):

LoL rolling on the floor Asta chiar a fost buna! rolling on the floor

| Vix999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Accident de masina. Politistul intreaba :
- Domnule, de ce ati lovit masina din fata?
-Pai sa vedeti...in masina din fata era o domnisoara.
-Asa si?
- Si la un moment dat aceasta domnisoara a semnalizat ca face dreapta!
-BUN. SI?
-Pai si...contrar tuturor asteptarilor mele ....chiar a facut la dreapta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LazyÎnFiecareZiCăAşaVreauEu):

Thanks! kiss

Nevasta lui Bula isi pune picaturi in ochiul stang, apoi in cel drept si, la sfarsit, intre picioare.
- Esti nebuna? Acolo de ce pui? O intreaba Bula, siderat de gestul ei.
- Cum de ce? Raspunde femeia. A trecut multa vreme de cand nici ea n-a mai vazut nimic!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vix999):

Daaaa? bineeee...
- Un sofer de tir opreste langa o tipa si o intreaba: Amatoare de sex oral?
- Amatoare e mama ta! Eu sunt profesionista!

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahahaha..Super tare!
Un individ cu un caine intra intr-un bar. Comanda o bere si zice:
- Am un caine foarte destept!
Dupa cateva minute:
- Cainele meu este cel mai inteligent!
Lumea din jur se uita deja urat la el. Paharul s-a umplut de tot cand el afirma:
- Cainele meu vorbeste!
- Dar, bine, omule, ne crezi tampiti?! Cum sa vorbeasca un animal?
- Hai sa facem pariu! Voi ii puneti o intrebare si daca nu raspunde ma scoateti de aici in suturi, dar daca raspunde, faceti cinste!
- Bine, ma! Ia sa vedem!
- Ma animalule, cum se cheama chestia aia din piele cu care tii calul?!
Cainele se uita in ochii lor si spune:
- Ham!
- Asta a fost un latrat!, si-l scot in suturi pe individ afara.
Cainele se duce docil dupa el si-l intreaba:
- Trebuia sa spun lesa?

| val31989 a răspuns:

În padure era ziua de nastere a vulpei,a invitat ea o multime de animale si au inceput a sarbatori! la un moment se termina bautura! lupul spune:hai care pleaca la magazin?! toti tac, nimeni nu vrea! lupu spune; numaram pina la zece, care va fi al zecelea va pleca! si a zecea a fost broasca testoasa! neavind inkotro s-a dus broasca la magazin. trece o ora, trec doua broasca nu-i, lupu spune:blea mai bine ma ducem eu ca oaia ceea pina vine ii seara! in momentul ista, scoate broasca capul de dupa usa si spune; tu daki mai futz capu eu cu totu nu ma duc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru val31989):

laughing De mult nu am mai auzit o glumă de prin Moldovioara nostră. 'blea'.
Să înțeleg că ești moldoveancă, sestricika maia.

| val31989 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing heyy si tu esti din R.M sestricika maia laughing

e tare bancu, dar mai avea si alte cuvinte dar le-am sters ca erau din rusa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru val31989):

Da, da, da. big hug.
Oricum narodu de aici nu le-ar fi înțeles, pentru amuzamentul nostru.
Bancu-i streom laughing

| oliviaaa a răspuns:

Nu stiu.

| GasaiYuno a răspuns:

Banc.

| jeann a răspuns:

Seamana cu Basescu+Boc sau Ponta+Antonescu

| JessicaJ a răspuns:

Copii asteapta autobuzul, trece o baba pe langa ei:
-Mamaie, da ce aveti voi in gura?
-Guma zic copii
-Da, de care?
-Durex bre
- Oo si de unde ati luat-o?
-Da la farmacie...
Merge baba la farmacie: Dati'mi va rog 3 pachete de Durex.
La care farmacista intreaba :
-Nu va suparati doamna...dar mai puteti?
-Eh oleaca asa printre''jinjii'' laughing
Funda :d?

| apalade23 a răspuns:

Bula trebuie sa faca o compunere despre un calaret care ajunge in Ierusalim.
A doua zi doamna profesoara o intreaba pe Maria cate pagini are compunerea sa iar aceasta a raspuns ca are 10 pagini.
La fel l-a intrebat si pe Mihai iar acesta a zis ca 15 pagini are compunerea sa.
Il intreba si pe bula iar acesta ii zise ca compunerea sa are 20 de pagini iar doamna il itreba:
-Bula, care este inceputul compunerii tale?
-Un calaret pleaca spre Ierusalim.
-Dar sfarsitul?
-Calaretul ajunge in Ierusalim.
-Dar cuprinsul?
-Tacdang, tacdang.(zgomotele pe care le face calul cand merge/alearga)