| marmy a întrebat:

Stiti vreo gluma? am niste prieteni glumeti si vreau sa ii impresionez! va rov, dau funda!

Răspuns Câştigător
| brutus123 a răspuns:

Le stiu pur si simplu big grin

5 răspunsuri:
| brutus123 a răspuns:

1.Alinuta cu Bula la scoala.
Alinuta mototoleste o hartie si ii da in cap lui Bula.
-HEADSHOOOT!
Apoi Bula ia o carte si ii da peste fata Alinutei.
-FACEBOOOOK!

2. James Bond se intalneste cu melcul in padure la care se prezinta fiecare: James Bond: Bond, James Bond Melcu': Melc, Melc Cotobelc.

3.Cica intr-un bar erau trei betivi intinsi pe jos...Rupti de beti, primul zice: -Ba, voi stiati ca eu sunt trimisul lui D-zeu pe pamant? Al doilea il contrazice: -Taci bai mincinosule.Eu sunt trimisul lui D-zeu pe pamant! La care al treilea: -Nu va mai certati atat, ca inca nu am trimis pe nimeni.

4.Un politist discuta cu doi colegi: -Bai, copilul meu-i prost, nu stie cat fac 1-1. -Ba, al meu e si mai prost, zice al doilea, nu stie cat fac 1+1. Al treilea: -Veniti la mine acasa, sa vedeti ce prost e al meu. Acasa la al treilea politist: -Ba, Costelus, vina la tata, du-te la coltul blocului si vezi daca vin acasa. -Bine tati, ma duc. Dupa cinci minute: -Nu vii. -Vedeti, ba? Cei doi politisti: -Ce prost, parca nu putea sa se uite de pe balcon!

5.Un mut ii spune surdului ca orbul a vazut un paralizat alergand.

| marmy explică (pentru brutus123):

Ce glume tari! De unde le ai?

| brutus123 a răspuns (pentru marmy):

Le stiu pur si simplu big grin

| iulicika1414 a răspuns:

1. la lectie un elev casca.
-profa:woo ai sa ma inghiti Gheorghitz!
-elevul:nu va temeti nu maninc carne de oaie!

2.un om in biserica s-a impiedicat de covor si spune disperat :
-oi blea, la dracu...
parintele aude si spune
-ia uitati-va oameni buni.ei sa nu ii fu*i o candela peste bot?happy

3.Se duc doi la furat gaini, unu sta la pinda iar al doilea intra in cotetz, chind da sa intre pe usa stapinu al paleste cu lopata peste fata vine inapoi shii zice:-du-te tu ca pe mine ma umfla risu!

4.Un politist catre fiul sau: -Ma, nu mai fuma, e prea devreme la varsta asta sa te apuci de fumat. -Dar tati si tu fumai cand erai in clasa 5a. -Da, dar eu aveam 18 ani... ))))
P.S. concluzie a ramas repetent!:d

5.A murit un medic chirurg,la inmormintare doar coroane in forma de inima,unul ride linga groapa, un om il intreaba :
-de ce rizi dom'le? esti la inmormintare? ce e cu dumneata?
la care omul raspunde:
-da eu sint ginecolog si ma gindesc la inmormintarea mea, ce fel de coroane o sa fie?happy
Baftaa! Sper sa iti placa!

| inteligenta a răspuns:

Bula merge la scoala.Intra in clasa si il intreaba doamna invatatoare:
-Dc nu ai venit ieri la scoala?
-Pai pentru ca mama mi-a adus un fratior.
-Ma nu asa se zice, se zice asa:ca barza ti-a adus un fratior.
-Aaa bine, barza mia adus un fratior
-Asa! si...ce mai face mama ta?
-Pai o doare barza!
Ion si Ionel sunt la cascada niagara.Ionel il intreaba pe Ion:
-Ma am venit la cascada pentru ca mi s-a zis ca este ceva special la cascada si...nu vad nimic special!
-Ba da este ceva special.
-Ce anume?
-La ora 12 se opreste apa si apar artificiile.
-Serios? atunci o sa mai stau.
Ion merge la un restaurant si Ionel mai sta pe la cascada.Se face 12, 12 jumate, 1, se face 2 si merge ion sa vada daca farsa a tinut cu Ionel.
Ionel furios incepe sa strige :
-Ma eu sunt de la 11 aici si de la ora 12 pana la 2 nu s-a intamplat nimic!
-Ma esti atat de prost incat sa crezi ca se va opri apa? laughing rolling on the floor

| MihaelaGh a răspuns:

Patronul fiind foarte ocupat îşi expediază într-o excursie în Grecia atât soţia, cât şi amanta. La întoarcere, ambele au adus poze şi le-au comentat cu el.
Soţia despre amantă:
– Asta s-a culcat cu toţi bărbaţii din grup.
Amanta despre soţie:
– E cea mai tâmpită. Singura care a venit cu soţul.