| airaad a întrebat:

Stiti vreun anime gen kaichou wa maid-sama? Adica... mai romantic si cu putina comedie puppy dog eyes (Lovely complex, Nana, Clannad si Vampire knight vazute dejapuppy dog eyes )Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Bună,poţi încerca:
Ano Natsu de Matteru(e un anime comedie-romantică,are un plot destul de original,personaje interesante,cred că ţi-ar plăcea)
Honey and Clover(probabil ai auzit de el,are mai multe genuri printre care drama,school life; pe mine personal m-a impresionat)
Ouran Highschool Host Club
Inu x Boku SS(are şi ceva acţiune...)
Kimi ni Todoke(nu l-am urmărit încă,dar mulţi spun că merită urmărit)
Bokura ga Ita(e romantic,dar are şi multă drama; eu una am rămas cu un gust amar după ce am urmărit seria)
Şi nu în cele din urmă:Toradora! Romantic devine spre sfârşit, în rest multă comedie, highschool life, dar dacă ţi-a plăcut Lovely Complex, sigur de vei bucura urmărind şi Toradora!
De asemenea îţi recomand şi nişte filme:Hotarubi no Mori E şi The Place Promised in Our Early Days.
Toate acestea le poţi urmări cu subtrare în engleză pe animeseason.com
Sper să te ajute şi vizionare plăcută!

6 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Mashiroiro Symphony: The Color of Lovers
http://myanimelist.net/anime/10079/Hoshizora_e_Kakaru_Hashi
Shuffle!
IS: Infinite Stratos
Da Capo
Mayo Chiki!
SA Special A
Ouran Koukou Host Club
Rosario + Vampire 2 sezoane
kimi ni todoke- complex
Tokimeki Memorial: Only Love
Amagami SS- la prima vedere e ciudat dar merita
Kami nomi zo Shiru Sekai

| airaad explică (pentru AlinKun):

Acuma am inceput sa ma uit la Amagami SS si chiar imi placelaughing Multumesc pentru raspunshappy

| annahandball a răspuns:

Poti sa incerci Zero no Tsukaima care e un anime groazav si cam lungut avand 4 sezoane in total...mai sunt Kaze no Stigma(nu e foarte complex), Myself Yoursel(ascunde totusi multa drama intr-o poveste emotionanta de dragoste), Fumi Kiss Pure Rouge(asta da anime de drogostelaughing )...

| loveanime a răspuns:

DN Angel, Kamikaze Kaitou Jeane, Shougo Chara, Mermaid Melody, Sola, Giban Kaleidoscope, Princess Tutu, Earl and Fairy, Ef-a tale of memories, True tears, Ookami-san, Munto, Ultra Maniac.
Vezi daca iti place 24 colors sau Arisa dar acestea sunt manga. Ja ne

| nicole24 a răspuns:

Poti vedea rosario+vampire,dusk maiden of amnesia, zero louise, paradise kiss, onegai teacher, pretear.