| FantassyyN a întrebat:

mi-ati putea spune va rog care le considerati cele mai bune anime de dragoste? ceva gen Nana, profunde. pe cele mai populare le-am vazut deja ( gen lovely complex, kaichou wa maid sama, vampire knight) Merci mult!

Răspuns Câştigător
| Annll a răspuns:

Acest gen de anime-uri imi plac si mie, astfel iti recomand si insist sa te uiti la urmatoatele anime-uri :

Inu x Boku SS
Bokura Ga Ita
Ao no haru ride
Paradise Kiss
Ao No Hana
True Tears
Special A
Shin Sekai Yori
5 centimetres per second
Guilty Crown
Suikitte ii na Yo
Kamisama Hajimemashita
Kimi ni Todoke
Earl an Fairy
Itazura Na kiss
Hiiro no Kakera
Hakouki Shinshengumi
Sankarea
Kamisama No Inai Nichiyoubi
Kyoukai No kanata
Noragami

P.S : Te rog sa ai incredere in mine si sa te uiti la tot ce ti-am recomandat, pentru ca nu vei regreta! Am selectat anime-urile care au cele mai frumoase povesti de dragoste si la care, desigur am plans sad sad
--->> SI TREBUIE NEAPARAT SA INCEPI CU : Kamisama No Inai Nichiyoubi, Kyoukai No kanata, Paradise Kiss

1 răspuns:
| Deleb a răspuns:

Paradise kiss e facut de acelasi autor ca si Nana, mie mi-a placut foarte mult, desi puteau face si mai bine.
Clannad nu e asa romantic in primul sezon, dar in al doilea am plans foarte mult, pur si simplu nu puteam rezista la unele scene si chiar ti-l recomand, desi la inceput s-ar putea sa te plictiseasca, tot merita incercat.
O da, School Days e genial parerea mea, multi ar zice ca e stupid sau cine stie, dar mie mi-a placut.