| DeenDeny22 a întrebat:

Test pt. fanii Death Note :

1. Care sunt personajele principale?
2. Cum a descoperit Yagami Light Death Note?
3. De cine se spune ca este cel mai mare dectectiv al secolului?
4. Cum a murit Naomi Misora?
5. Cum il cheama pe shinigamiul lui Misa?
6. Ce-i place lui Ryuk sa manance?
7. Cum se numeste orfelinatul pe care il conduce Watari?
8. De ce mananca L numai dulciuri?
9. Cine este Kira?
10. Care este numele adevarat a lui L si Near?
11. Cine este prietenul lui Mello?
12. Cine este succesorul lui L?
13. Cum au murit cele 2 personaje principale?
14. Aici vreau doar sa vad parerea voastra :
Kira il vedea pe L ca pe un prieten si viceversa sau a fost doar un simplu RAZBOI intre criminal si dectectiv?

3 răspunsuri:
| Coloringthevoid a răspuns:

1.Light Yagami si L
2.La gasit in curtea scolii.
3.L.
4.Light a scris-o in Death note facand-o sa se sinucida.
5.Rem.
6.Mere.
7. Wemmy's house
8.E o dependenta dar in acelasi timp il ajuta sa nu oboseasca pentru ca am auzit ca pentru a functiona creierul are nevoie de zahar...
9.9. Light Yagami.
10. L. Lawlet si Nate River.
11.Matt
12.Near si Light in acelasi timp...
13.L a fost omorat de Rem iar Light a fost impuscat de Matsuda.
14.Ori cat de trist ar suna am impresia ca L a ajuns sa il considere pe Light un prieten dar Light nu...
Dar ma intreb daca L ar fi aflat ca Light e kira ar fi ajuns si el sa-l condamne la moarte fara niciun regret...In privinta lui Light cred ca el si-a abandonat constiinta ca sa salveze umanitatea.Zic asta fiindca Light nu parea ca avea niciun regret in momentul in care a murit L.

| Darkness13 a răspuns:

1.Light Yagami si L
2.La gasit in curtea scolii (eu singurul lucru tare pe care l-am gasit in curtea scolii a fost 1 leu)
3. L
4. S-a sinucis dupa ce Kira i-a scris numele pe o bucatica din Death Note
5. Rem
6. Mere
7. Wemmy's house (aici am trisat un pic, m-am uitat pe google pentru ca uitasem cum se scrie)
8. Ca sa ii tina mintea treaza si pentru ca ii plac (asta e mai mult parerea mea)
9. Light Yagami
10. L. Lawlet si Nate River
11. Matt
12. Near (desi candidati au fost si Mello, Matt si inca o tipa ce apare doar in manga)
13. L a fost omorat de Rem, iar Kira de Riuk
14. Relatia lor e complicata mi-e greu sa ma exprim in scris, insa intre ei mi se pare ca era mai mult o dependenta intelectuala, daca intelegi la ce ma refer...

| anghel23 a răspuns:

Nu e cine stie ce test puteai sa faci unu mult mai bun ca ci acestea sînt prea simple