| anonim_4396 a întrebat:

Oracool #2: Death Note.
E singurul anime pe care l-am vazut in totalitate exceptand Yu Gi Oh, Pokemon, Yu Yu Hakusho, Hell Girl si Ghost Stories din care nu am vazut decat cateva episoade si nu imi amintesc aproape nimic.
1. Care este personajul vostru preferat (din Death Note, desigur)?
2. L sau Light?
3. Near sau Mello? Sau poate Matt?
4. Misa sau Takada? Sau poate Linda?
5. Ryuk sau Rem?
6. Ce ati face daca ati avea un Carnet al Mortii?
7. Credeti ca Light a procedat corect?
8. V-ati fi dat jumatate din viata pentru ochii de shinigami?
9. De ce Mello era mereu acolo unde exista o femeie dezbracata?
10. V-ar fi placut sa aiba un alt final? Daca da, care?

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Ce fain, nu ma asteptam la asta. Anime-ul meu preferat big grin

1.Ryuk clar, shinigami-ul ala e genial.
2.Light.
3.Near clar.
4. Misa. Takada sa arda!
5.Verifica punctul 1. Ryuk este preferatul meu! ✌
6. Mi-as scrie numele pe prima pagina ca sa stie lumea ca-i al meu. Glumesc. As face ceea ce a facut si Light dar eu nu as incerca sa-i distrug pe cei care ma vaneaza. Pana la urma cum sa ma gaseasca? Doar suntem in Romania, ce naiba.
7. DA! Imi venea sa-l omor cand am vazut ce a putut sa faca in ultimul episod. Daca se mai abtinea si el un pic poate ca nu se termina asa anime-ul. Eu unul voiam sa vad lumea lui perfecta crying
8. Daca as avea si un carnet atunci da.
9.Nu sunt dezbracate daca au o patura pe ele rolling on the floor
10. DA! Uite 2 variante:
1.Light renunta la carnet. Light & Misa Misa 4 EVER
2.Light ii omoara pe toti si creeaza acea lume "perfecta". Chiar as fi vrut s-o vad sad

Bafta! Mi-a placut mult! Sper sa mai faci si alte oracole. smug

| LePotato a răspuns:

De ce faceti oracole despre anime-uri?:'(

1. Pai ala, stii tu...
2. L
3. Near
4. Takada
5. Rem
6. L-as pune pe Olx sau no, pe ebay, ca se da mai scump acolothinking
7. Pai...da, sigur
8. Shinigami suna a fel de mancare
9. Nu stiu, da' pare a fi dubios tipu'
10. Da

Habar n-am de ce am raspuns, nu ma uit la anime-uri #_#

| syd2 a răspuns:

Totusi dependenta e prea mare laughingwinking

| Croampa a răspuns:

Am vazut 28-29 de episoade deci o sa raspuns doar din ce-am prins:

1. Namikawa Reiji si L
2. L
3. Near( desi nu l-am vazut decat in poze)
4. Misa
5. Ryuk - "ringo cureyo"
6. Toti colegii mei de clasa death
7. Da, doar ca nu trebuia sa mearga asa departe pentru a-l omorî pe L
8. Nu
9. N-am vazut deci nu stiu
10. Da, voiam sa traiesca L

| RainmakerX a răspuns (pentru Croampa):

6. Imi place cum gandesti! smug Same la mine in afara de 2 baieti si 2 fete. Restul toti dead!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

6. As curata tot de pe planeta. Tot ce e rau. Heheee.
2. L T^T trebuie' sa recunosc ca am renuntat sa mă mai uit din clipa in care am afrat ca moare L.

| Amegadaisuki a răspuns:

Nu pot spune care este ca animeul a fost genial Dar nu mai bun ca Code GEAS in fine oi sun sper dar cred ca ar fi SINIGAMIUL Riuk

| AlessaLovesYou a răspuns:

1.L
2.L
3.Near
4.Linda
5.Rem
6.Pentru ca deocamdata nu vreau sa omor pe nimeni, l-as pune in rama
7.La inceput da, la sfarsit cand deja a luat-o razna, nu
8.nu
9.doar el stie laughing
10.Da, sa isi atinga Light scopul si sa faca o lume perfecta si ca L sa mai traiasca