| Alfonso a întrebat:

Un anime romantic! Ceva frumos! Vreaus a incerc si genul asta de anime! Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Sakamichi no apollon
Clannad
DN Angel
Junjou Romantica (dacă îţu plac yaoi-urile)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai.
Myself; Yourself
Nana
Ouran Highschool Host Club
Sola
Sora no Otoshimono
Sukitte ii na eu (roboţelul va modifica)
Sword Art Online
Tonari no Kaibutsu-kun
Uta no Prince-sama
11eyes
Air
AnoHana
BTOOOM!
Date a Live
Elfen Lied
Kaichou wa Maid-sama
Karin
Kimi ni Todoke
Kotoura-san
Arcana Famiglia
Lovely Complex
Maoyuu Maou Yuusha
Mirai Nikki
OreShura
Sakurasou no Pet na Kanojo.
Vampire Knight
Toradora
Hataraku Maou-sama.
Itazura na Kiss
Kami-sama Hajimemashita.
Zero no Tsukaima.
5 Centimeters per Second
Kimi no Iru Machi
Gosick
Natsuyuki Rendezvous
Romeo X Juliet
School Days
Special A
B Gata H Kei
Papa to Kiss (tot yaoi)
Sper să-ţi ajungă. Dacă vrei descrierea şi genurile, să ştii să există Google şi Myanimelist, nu-i greu.

| Tanamy a răspuns:

Lovely Complex si Romeo si Jiulieta

| ShadeAdda a răspuns:

Romeo x Juliet, Paradise Kiss, NANA, Special A, Lovely Complex, Clannad (te va face sa plangi... serios!).

P.S.: Vezi ca nu TOATE anime-urile din lista de mai sus sunt romantice, dar contin romantism. De exemplu: Sword Art Online este mai mult actiune/virtual world/fantasy. Elfen Lied si Mirai Nikki sunt Horror! Nu stiu prea multe despre restul, ca nu sunt neaparat fana a genului romantic, dar Clannad m-a facut sa bocesc o zi intreaga.

| Oanamy a răspuns:

Eu iti recomand o comedie romantica pentru inceput Skip Beat. Vizionare placuta

| CuReMeLoDylight a răspuns:

MM,kaichou wa maid-sama!, Gata H Kei, Date A Live, Mirai Nikki, Bakemonogatari, Mondaijitachi ga Isekai Kara Kuru Sou Desu eu, Panty & Stocking, Sankarea. sper ca ajuta!^^