| anonim_4396 a întrebat:

Vreau niste anime cu foarte multe episoade, gen Fairy Tail Bleach Naruto

Răspuns Câştigător
| AnaMariaJRock a răspuns:

One Piece(peste 650 episoade)
Major(6 sezoane 24-26 episoade fiecare)
Dragon Ball(aproximativ 500 episoade)
Toriko(147 episoade)
Cardfight! Vanguard(4 sezoane total aproximativ 200 episoade)
Hunter x Hunter(2 variante :1=69 episoade, 2=148 epidoade (remake-ul din 2011))
Yu Yu Hakusho(112 episoade)
Katekyo Hitman Reborn(203 episoade)
Hajime no Ippo(total 126 episoade, 3 sezoane)
Gintama(201 episoade)
Hikaru no Go(75 episoade)
Fullmetal Alchemist(total 115 episoade, 2 sezoane)
Kirarin Revolution(153 epidoade)
Detective Conan(peste 700 episoade)
Ginga Eiyuu Densetsu(110 episoade)
Uchuu Kyoudai(99 episoade)
SKET Dance(77 episoade)
Prince of Tennis(178 episoade)
Pokemon(276 episoade)
InuYasha(167 episoade)
Slam Dunk(101 episoade)
D.Gray Man(103 episoade)
Eyeshield 21(145 episoade)
Diamond no Ace(75 episoade trebuie sa apara si sezonul doi asa ca vor fi mai multe ^^ )
Marmalade Boy(76 episoade)
Monster(74 episoade)

Am incercat sa-ti dau anime cu peste 70 episoade, daca vrei anime si cu in jur de 50-60 episoade doar intreaba big grin
Sper ca am fost de ajutor. happy

3 răspunsuri:
| Hyourinmaru a răspuns:

One Piece
Gintama
Dragon Ball
Toriko
Hunter x Hunter
Katekyo hitman reborn
Detective Conan

| cornelut a răspuns:

Death note

| cornelut a răspuns:

Eu îți recomand Junjou Romantica, are două sezoane, nu foarte multe episoade dar mie mi-a plăcut mult animeul. ( de specificat că e yaoi), apoi ar mai fi Rosario + vampire.Îți pot face o lista mai lungă, doar că anime-urile care mi-au plăcut mie nu au multe episoade, cred că în jur de 24.De exemplu Skip beat și Kaichou wa Maid-sama dacă n-ai văzut îți recomand cu căldură!