| RAY a întrebat:

1,Ce fata ma iubeste in secret? ce fata ma uraste in secret?

2, intrebarea a doua e urmatoarea o persoana oarba oare poate simti iubirea ca si o persoana care vede? oare cum apare iubirea in acest caz fara atractie fizica?

voi alegeti la ce intrebare raspundeti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2Probabil ca e o iubire mai pura ca sa zic asa.Nu e combinata cu atractia fizica.Presupun ca e mai greu, dar sunt sentimente sincere, bazate doar pe suflet, pe caracter.

142 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Sa vezi acum dezbateri incendiare cel putin privind prima intrebare.

Habar nu am,, simt si ei iubire, asta e clar, sunt compensati prin alte parti pentru pierderea vederii.

| Freya1 a răspuns:

Eu I love you tu nimic?laughing O persoana oarba precum una matura cu o vedere exceptionala nu simte iubirea doar pentru aspectul fizic ci pentru ce o face celalta persoana sa simta cand e langa ea

| RAY explică (pentru Drimmero):

Te poti indragosti de vocea cuiva? de atingerea cuiva? dar o fata oarba si surda cum percepe lumea? nu aude nu vede doar simte, isi dai seama universul ei sunt doar atingerile atat, mirosul si restul a ceea ce simtim noi, referitor la prima intrebare sa vedem ce va fi, poate ma iubesc multe in secret haaaaaaaa

| RAY explică (pentru Freya1):

Wow bun raspuns, wow ma iubesti in secret haaaaaa avea dreptate drimmero

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca te-ar iubi in secret, nu ar mai zice pe aici,, n-ar recunoaste vreuna! )))))

Ray, lumea asta e atat de complexa, sunt sute de lectii ale vietii, nu mai ma mir nimic, dar nimic pe lumea asta.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cand vreodata eu nu am avut dreptate?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Daa.M-ati desconspirat acum ce sa fac laughing

| RAY explică (pentru Drimmero):

Stiu asta, numi rapi speranta raule, apropo de complexitate, ma intreb o fata oarba simte nevoie sa faca sex oare?

| RAY explică (pentru Freya1):

Asta e naty ce sa faci, sa vedem ca mai urmeaza, pe care o aleg haaaaaaaa

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nici nu se pune problema stiu deja alegerea laughing

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Probabil...eu acum si realizez, bine... nu de acum, de ceva timp, noi astia care ne-am nascut normali, mai are vreun rost sa ne plangem de ceva? Sa ne pretuim sanatatea ca e mai buna decat toate!

| RAY explică (pentru Freya1):

Serios? esti naty omida te pomeni

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ai mare dreptate man

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Poate am vazut in glob si stiu pe cine dar nu vreau sa desconspir acum ca poate creez necaz tongue

| RAY explică (pentru Freya1):

Esti geloasa pe fata aia, sunt curios si eu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca nu sanatatea e cel mai important dar,, atunci care? Banii, faima?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu mai ce ai daca tie draga m-as bucura sa va mearga bine si sa fie ceva

| RAY explică (pentru Freya1):

Golden nu e iubita mea naty, e surioara mea sa stii nici roscata ea are iubit

| RAY explică (pentru anonim_4396):

O iubire nascuta din suflet, din inima din puritatea sentimentelor calde si sincere ca un izvor de apa curata care se varsa in inima celui iubit

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sanatatea man si arsenal in cazul tau

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tocmai ca Arsenalul imi mananca mie toata sanatatea))))) dar nu am cum sa nu iubesc echipa asta!

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu nu alta tongue

| 393Dan a răspuns:

Intrebarea a doua a ta m-a facut sa ma gandesc, daca ar putea un om orb din nascare sa fie gay. Adica cum un barbat ar sti daca ii place de un alt barbat daca nu a vazut unul niciodata in viata? Insa cred ca poate iubi o femeie din cauza prezentei uneia. Daca intelegi ce am in vedere, cand o fata te atinge, chiar si una straina din intamplare in public, parca ai un sentiment placut.

| RAY explică (pentru Freya1):

Yasmin haaaaaa, numi zi ca rad toata noaptea

| RAY explică (pentru 393Dan):

Buna intrebare, ai imaginatie, cred ca ar fi o iubire pura, platonica

| T0T a răspuns:

1,Ce fata ma iubeste in secret? ce fata ma uraste in secret?
2 întrebări succesive cer 2 antonime. Niciuna =/ toate.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Asa asa zile pe toate fa-ti dusmani.Nici ea laughing

| RAY explică (pentru T0T):

Raule,vrei sa imi strici noaptea

| RAY explică (pentru Freya1):

Zimi sa stiu care sa o aleg, nu vezi ca toate dorm =posibil merg la scoala dimineata haaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Romantic si adevarat.