| RAY a întrebat:

1,Ce fata ma iubeste in secret? ce fata ma uraste in secret?

2, intrebarea a doua e urmatoarea o persoana oarba oare poate simti iubirea ca si o persoana care vede? oare cum apare iubirea in acest caz fara atractie fizica?

voi alegeti la ce intrebare raspundeti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2Probabil ca e o iubire mai pura ca sa zic asa.Nu e combinata cu atractia fizica.Presupun ca e mai greu, dar sunt sentimente sincere, bazate doar pe suflet, pe caracter.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

O iubire nascuta din suflet, din inima din puritatea sentimentelor calde si sincere ca un izvor de apa curata care se varsa in inima celui iubit

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Romantic si adevarat.

142 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dacă vrei să știi ce înseamnă iubirea citește Mătăniile de Florence Barclay.

| RAY explică (pentru Bacemi):

Am simtit ce e iubirea si numai vreau sa o simt vreodata caci e ca vara care vine calda si frumoasa dar si ca iarna cea friguroasa plina de durere si suferinta, ma impac cu al meu gand ca am cunoscut o candva, de ar fi sa mai vina vreodata nu as mai vrea sa o primesc in viata mea

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Se spune că ai trei mari iubiri în viață. Eu am avut două. Aștept și o a treia și apoi pot muri liniștit.

| RAY explică (pentru Bacemi):

3? Zimi ce iubiri am eu? Da vedem iubire familiara, am cunoscut iubirea trupeasca, alta?

| Bacemi a răspuns:

Adică iubite. Fetele / femeile cu care măcar pentru câteva momente te vezi bătrân, după zeci de ani de relație. În ochii cărora vezi copilul tău nenăscut. Sau al căror copil ți-ai dori să poți considera că e al tău, să vrei să îl iubești ca și cum ar fi rodul dragostei voastre.

| RAY explică (pentru Bacemi):

In alta viata, for my love ist dead

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bacemi):

As fi vrut sa fie un buton de evaluare "Superb"sau "Splendid".happy

| Bacemi a răspuns:

Cred că putem vorbi și despre faze ale iubirii, tipuri diferite de iubire care se manifestă ca relații pe termen lung. Eu sunt și aici la a treia.

| whatevernvm a răspuns:

Da, o persoana oarba poate iubi și poate simte nevoie sexuala la fel ca un om normal.

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Ce anume i provoaca dorinta sexuala?

| whatevernvm a răspuns (pentru RAY):

Hipotalamusul

| whatevernvm a răspuns:

Sa simtă***

| Drimmero a răspuns:

Sa vezi acum dezbateri incendiare cel putin privind prima intrebare.

Habar nu am,, simt si ei iubire, asta e clar, sunt compensati prin alte parti pentru pierderea vederii.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Te poti indragosti de vocea cuiva? de atingerea cuiva? dar o fata oarba si surda cum percepe lumea? nu aude nu vede doar simte, isi dai seama universul ei sunt doar atingerile atat, mirosul si restul a ceea ce simtim noi, referitor la prima intrebare sa vedem ce va fi, poate ma iubesc multe in secret haaaaaaaa

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca te-ar iubi in secret, nu ar mai zice pe aici,, n-ar recunoaste vreuna! )))))

Ray, lumea asta e atat de complexa, sunt sute de lectii ale vietii, nu mai ma mir nimic, dar nimic pe lumea asta.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Stiu asta, numi rapi speranta raule, apropo de complexitate, ma intreb o fata oarba simte nevoie sa faca sex oare?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Probabil...eu acum si realizez, bine... nu de acum, de ceva timp, noi astia care ne-am nascut normali, mai are vreun rost sa ne plangem de ceva? Sa ne pretuim sanatatea ca e mai buna decat toate!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ai mare dreptate man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca nu sanatatea e cel mai important dar,, atunci care? Banii, faima?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sanatatea man si arsenal in cazul tau

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tocmai ca Arsenalul imi mananca mie toata sanatatea))))) dar nu am cum sa nu iubesc echipa asta!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Pai și eu?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Ce efect ai asupra fetelor laughing

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Efectul friendzone

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Mai termina cu friendzone laughing
Pup

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ce alt efect am?

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Vrei cumnatica te pomeni a? sa ai cu cine barfi cat eu cu drimmero suntem la pescuit fete

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Drimmero nu mai vine acasă și pe tine te reneg ca frate!

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pofte am mereu. laughing As manca niste coliva și cu ochii.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Cea mai mare sofisticare e simplitatea. Deci cine ar iubi cel mai mult ar fi simplu și ar recunoaște. Bineînțeles mărturisind apoi că a zis în glumă. Celorlalți, nu și persoanei iubite.

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Ala e cel mai enervant lucru, cand nu se recunoaste iubirea fata de o persoana!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Daca tot e așa de enervant, de ce nu recunoști?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da asa e, e dramatic, yasmin isi recunoastea iubirea mereu, ce rau sunt ca nu am crezut o

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pai rau ai facut ca nu ai crezut acea iubire pura!

| T0T a răspuns:

1,Ce fata ma iubeste in secret? ce fata ma uraste in secret?
2 întrebări succesive cer 2 antonime. Niciuna =/ toate.

| RAY explică (pentru T0T):

Raule,vrei sa imi strici noaptea

| Freya1 a răspuns:

Eu I love you tu nimic?laughing O persoana oarba precum una matura cu o vedere exceptionala nu simte iubirea doar pentru aspectul fizic ci pentru ce o face celalta persoana sa simta cand e langa ea

| RAY explică (pentru Freya1):

Wow bun raspuns, wow ma iubesti in secret haaaaaa avea dreptate drimmero

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cand vreodata eu nu am avut dreptate?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Daa.M-ati desconspirat acum ce sa fac laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Asta e naty ce sa faci, sa vedem ca mai urmeaza, pe care o aleg haaaaaaaa

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nici nu se pune problema stiu deja alegerea laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Serios? esti naty omida te pomeni

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Poate am vazut in glob si stiu pe cine dar nu vreau sa desconspir acum ca poate creez necaz tongue

| RAY explică (pentru Freya1):

Esti geloasa pe fata aia, sunt curios si eu

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu mai ce ai daca tie draga m-as bucura sa va mearga bine si sa fie ceva

| RAY explică (pentru Freya1):

Golden nu e iubita mea naty, e surioara mea sa stii nici roscata ea are iubit

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu nu alta tongue

| RAY explică (pentru Freya1):

Yasmin haaaaaa, numi zi ca rad toata noaptea

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Asa asa zile pe toate fa-ti dusmani.Nici ea laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Zimi sa stiu care sa o aleg, nu vezi ca toate dorm =posibil merg la scoala dimineata haaaaaaaa

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Iti zic in privat.Da asta era problema ray dorm laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru Freya1):

Ray nu e iubitul meu. E fratele meu.
Drimmero este. straight face

| Freya1 a răspuns (pentru GoldenZenith):

laughing nu de tine am spus il cicaleam un pic

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asa, era evident! )))))

| GoldenZenith a răspuns (pentru Freya1):

laughing mi-am dat seama.
P.s Ray e băiat bun.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Nu se refera la tine naty, eu am spus ca poate se refera la tine si i am scris ca tu esti surioara mea, se refera la alta fata care din cauza faptului ca ma ignorat din iubire ca numai putea comunica cu mine ti a sters contul, dramatic

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Tu ce, draga mea?

Ba da, si tu esti a mea!

| Freya1 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pai nu stiu euwinking

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Mă refeream la partea cu iubitul echipei sad pai și eu?

| RAY explică (pentru Freya1):

Cicalitoare mica ce esti tu

| GoldenZenith a răspuns (pentru Freya1):

Te fac de-o cumnățică?

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Dramatic. Maine, poimaine se sinucide vreuna din cauza ta.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Asta e adevarul, the ray efect, o sa intru in vocabularul limbii engleze

| Freya1 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu ca el vrea blonda inalta si cu ochii albastri laughing

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

tongue

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Aaa, impart acum dragostea atat pentru tine cat si pentru Arsenal, nu am cum sa fac altfel,, ma impart intre cele 2 pasiuni)))).

| GoldenZenith a răspuns (pentru Freya1):

Minte.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Pe mine trebuie să mă iubești mai mult! straight face

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Esti gravida ai pofta de coliva te pomeni

| RAY explică (pentru Freya1):

Inca nu am milionul de euro care vrea blonda aia inalta cu ochii albastri cu care vreau sa fac un copil

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Arsenal a venit inaintea ta in inima mea...deci, sorry!

Dar pot incerca macar, se accepta si asta?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

crying nu!

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Coliva cu ochii auzi la ea, cu ochii lui flory nu ai vrea?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Si probabil vrei sa aiba si 90 60 90

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Bwhahahaha,, chiar n-am ce sa fac, sa-mi fie cu iertare

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Divorțăm.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

De data asta raspunsul meu este tot nu, nici intr-un caz!

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sadicule... ))))

| RAY explică (pentru Freya1):

Greutatea nu se transmite genetic, tu ai luat in serios ceea ce am scris acolo? eu glumeam, in primul rand una de aia nu o sa se uite la mine si in al dolea rand era doar vorba de scopul meu biologic atat, nu sa am o relatie cu ea

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da stiu nu am luat-o in serios tongue

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ee nu. Parca e după tine.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Ce treabă am eu cu ea? laughing Era o expresie ce am zis eu. Mă rog.

| RAY explică (pentru Freya1):

Ma bucur atunci naty

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Voi doi copii asa frumos va iubiti, drimmero azi e bucuros asa ca nu il sacai treci si fa ti meseria de nevasta, curatenie, mancare, dragoste

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Aoleu, săracul. Ce spui tu acolo sunt "simptome" de menajera. Să își angajeze una.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ai putea tu sa stii ca el are o menajera mereu langa el? Ai fi geloasa mereu

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor ca sa fiu cât decât geloasa trebuie sa am de ce și pe cine. Drimmero poate să aibă 20 de menajere. Este treaba lui.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Ce vorbesti, te stiu eu

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Trebuie sa cazi de comun acord cu mine daca vrei asta/

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Mergem în instanță, pisiwinking nu trebuie sa vrei tu.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Bla bla!

Nu ma prezint si gata, termin circoteca de acolo

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Tot scap de tine.winking

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Te gasesc si in gaura de sarpe, treaba ta.

Te ador!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Unde ma ascund eu, nu mă găsește nimeni laughing.

Și eu mă ador blushing

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Te gasesc,, treaba ta, crezi in continuare ca te poti ascunde))))

Foarte bine ca o faci, era culmea sa nu o faci chiar tu

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Vai, pisi, așa mult tii tu la mine?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Credeam ca este evident acest aspect!

Da, mato, da

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu blushing. Cum facem?

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asta e, trec peste, nu e capat de drum!

Nu sunt genul tau?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Deloc.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Abia acum imi zici? Nu m-am nascut sa fiu placut de toti, draga mea

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Hai, dă-mi un mega pup și taci!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Muaaaah!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ce spam naspet am făcut laughing

:*:* Pe bot.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Uuuuu,kiss you

| Speed99 a răspuns (pentru Drimmero):

Pfoai, porumbeilor. smug

Eu cand v-am spus ca nu ma insel in privinta voastra, voi ma faceati nebun.hee hee

| Drimmero a răspuns (pentru Speed99):

Ai descoperit America, Speedy Gonzalez?

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asa, asa, sper ca ati continuat pe privat, se facuse cam cald aici.

Sunt atat de mandru ca am avut dreptate. Vezi ce imi faci, Goldie? Imi hranesti ego-ul in continuu, nu e bine.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Maybe, maybe not.

laughing Daca nu eu, atunci cine, Speedy?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Lasa-mi fratele!

| Drimmero a răspuns (pentru Speed99):

Mai ai multe de invatat... enorm de mult!
Nu mai zic nimic, nu are rost.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Ai impresia ca i-am facut ceva? Il las in lumea viselor

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pai dupa cum il stiu pe Drimmero, nu m-ar mira daca inca vorbiti prin felicitari, ca nu vrea sa iti dea nici o alta forma de contact. Chiar trebuie sa va imping de la spate mereu?! Adica e evident ca daca nu insistam eu atunci, voi inca va ascundeati. It's hard work being a cupid.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Sa te pupe mama pe tine de băiat. kiss nu are nicio legătură cu tine.
Eu și Drimmi comunicam in toate felurile posibile, don't worry. Nu este chiar așa cum crezi tubatting eyelashes

| Speed99 a răspuns (pentru GoldenZenith):

Oho, "toate felurile posibile", iar eu asumam ca inca vorbiti prin felicitari?! Daca e adevarat ceea ce spui - nu am fost niciodata mai mandru de atat cand m-am inselat. Hai, gata gata, ati facut voi doi destul spam deja.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Speed99):

Haha! Meriti un Nobel! Nu știu de unde atâta mândrie și pentru ce. Pup

| mentholinks a răspuns:

Te baga in seama 2-3 fete deci alea.

| CleanHeart a răspuns:

Eu cred ca toate fetele te plac ( ca pe un amic) de pe acest site deoarece esti destept si dai raspunsuri bune.

| RAY explică (pentru CleanHeart):

Multumesc de compliment, logic ca asta si cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenilor le este frică să iubească total. Să se regăsească în alţi oameni, trăind bucata de suflet din celălalt şi fiind gata s-o împartă pe a lor. Gândesc că o casă, un cămin, un sărut oferit dimineaţa şi împlinirea a 3 vise sunt de ajuns. Doar atunci când dai la o parte lucrurile de-o zi şi găseşti alături un om gol de gânduri şi lume, iubeşti!
Ceea ce simte un bărbat nu simte o femeie şi invers. Dacă dragostea a fost gândită să completeze şi să aducă valoare unui om, atunci bărbaţii, cât şi femeile ştiu despre asta când pot avea grijă de omul lor. Când fericirea celuilalt este mai presus decât stările proprii de bine şi când până la urmă înţelegi că poate asta şi este fericirea ta. Orgoliul, nepăsarea şi tăcerea merg mână în mână cu acelaşi final: cedezi!
Pe ambele părţi cedezi. De câte ori ne regăsim în oameni, de atâtea ori încercăm să vedem ce ne-ar putea desparte. Căutăm greşeli, tragedii aruncate peste gard, exemple triste din trecut, reproşuri. Astfel putem fi siguri că niciodată nu vom ţine la bătrâneţe de mână pe omul drag. Dacă ceva nu merge, nu înseamnă că n-ar merge mereu. Dacă sunt lucruri mai proaste de moment, nu înseamnă că momentele se vor repeta iar şi iar. Oamenii sunt nebuni după dovezi, după fapte de eroism şi cedări în numele iubirii. Pe când pentru o dragoste adevărată lupţi curat, fără greşeli, fără minciună, fără reproş. Dragostea ţi-ar spune că nu-i corect să găseşti omul pentru care să nu iubeşti, dar să suferi. Găseşti un om al tău, o dragoste imposibilă şi faci orice să o păstrezi, căci ştii că la fel de multe motive să vrei să o păstrezi. Un moment de regăsire face cât o mie de ani de căutare.
Voi, femeile, ce ştiţi despre Ea, despre femeia jumătate, femeia zeu, femeia creator în viaţa unui bărbat? Atât de multe motive are un bărbat să-i citească sufletul, să-i vrea inima şi să-i sărute corpul. Ea este femeia lângă care te-ai trezi în fiecare dimineață și pe care ai înveli-o cu plapuma la 12 noaptea. Ea este omul cu care ai împărți bucuriile și căreia i-ai împărtăși grijile. Ea este doamna pe care ai vrea să o vezi întotdeauna la brațul tău și micuța de care să ai grijă oricând. Ea este frumoasa cu care ai înconjura lumea toată și lângă care te-ai liniști apoi la căsuța voastră.
Ea este femeia de succes cu care te mândrești atât de mult. Ea este parte din tine. Pentru că ea este iubita ta, muza şi sufletul tău. Voi, femeile, găsiţi-vă omul drag lângă care să fiţi femeie jumătate, femeie zeu, femeie creator! Găsiţi o dragoste imposibilă şi luptaţi pentru ea, pentru că el, ştiindu-vă astfel, demult deja a şi ales să lupte. Nu poţi avea totul fără să oferi nimic. Nu poţi găsi totul în dragoste până ce nu ai fi ştiut că până şi dragostea are nevoie de timp, limite şi încercări.
Trăiţi dragostea mai simplu, iubiţi mai simplu şi nu vă fie teamă să luptaţi pentru ceea ce este al vostru. Doar dacă trup şi suflet, conştient sau nu, ştiţi că este al vostru! Pentru că dragostea adevărată este atunci când trăieşti o iubire imposibilă şi lupţi din greu pentru acea persoană, iar ea îţi dă zi de zi motive să continui.

| 393Dan a răspuns:

Intrebarea a doua a ta m-a facut sa ma gandesc, daca ar putea un om orb din nascare sa fie gay. Adica cum un barbat ar sti daca ii place de un alt barbat daca nu a vazut unul niciodata in viata? Insa cred ca poate iubi o femeie din cauza prezentei uneia. Daca intelegi ce am in vedere, cand o fata te atinge, chiar si una straina din intamplare in public, parca ai un sentiment placut.

| RAY explică (pentru 393Dan):

Buna intrebare, ai imaginatie, cred ca ar fi o iubire pura, platonica

| FoxyM a răspuns:

Ray,nu stiu daca se poate numi iubire in secret insa eu tin la tinebig grin
Persoanele care nu vad dar care emana dragoste altei persoane, acestea percep anumite senzatii ce poate vazatorii nu le simt.De obicei oamenii care nu vad, se indragostesc de persoanele care ii ajuta adica de insotitori in caz de nu sunt rude ori de vocea anumitor persoane care au stat in jurul lor.E ceva de neinchipuit dar eu cred ca este o atractie fizica mai speciala in acest caz(*':'*) happy

| RAY explică (pentru FoxyM):

Ce frumos, esti romantica, vezi sa nu te traga de par celalante fete de gelozie

| RAY explică (pentru FoxyM):

Nici nu mai vazut dar da e o atractie mare fizica

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Din partea ta sau a mea?

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Pai cea mai buna castigawinking adica euhappy

| RAY explică (pentru FoxyM):

Am scris ca nu poti simti atractie fizica daca nu mai vazut, faza cu trasul de par eu ma duc sa ma fac la zero de frica fetelor

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Okwinking ray, nu este nevoie, eu voi castiga si le voi lasa chele pe acelealaughing

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Vezi o fata sincera.Se ne chemi la nunta big grin

| RAY explică (pentru FoxyM):

Sa inteleg ca incepe al trelea razboi mondial

| RAY explică (pentru Freya1):

Prima oara adunati voi multi euro apoi mai vedem nunta

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

Oh Ray esti asa amuzanthappy

| RAY explică (pentru FoxyM):

Wow ma suprinzi cu afirmatia asta

| FoxyM a răspuns (pentru RAY):

De ce daca asa ehappy big grin

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Pretios esti :*

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu ma bat pentru nimeni alti se bat pentru mine laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Tu ai deja alesul inimi tale floryn

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Care e ala? :O