| Thecurious a întrebat:

Am auzit despre "cultul creierului " din Statele Unite ale Americii. Acesta este explicat in felul urmator : elitele intelectuale americane sunt mai respectate si mai bine platite decat omologii lor din Europa si celelalte parti ale lumii.
Este adevarat?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stiu man,nu cred ca aia din usa sunt superiori,ca sunt aroganti, poate uni, dar nu toti, nu am auzit de asa ceva, iar in stiinta eugenia este pesudostiinta

| TheGentleman a răspuns:

Sunt mai bine plătite deoarece economia lor este performantă, sunt activi la nivel științific și academic.

Plus superioritate genealogică

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.