| nixy a întrebat:

Am o problema in legatura cu opinia mea :-s mereu cand trebie sa'mi dau cu parerea in scris la romana ma blochez straight face nu-i faza ca n-am idei... dar nu stiu cum sa le exprim, nu stiu cum sa incep. un sfat ceva :-s?

Răspuns Câştigător
| Ađııa a răspuns:

Pai, un inceput bun ar suna cam asa:

Dupa parerea mea, consider aceasta opera speciala deoarece...
In primul rand, in aceasta opera putem observa[...]care m`au impresionat la fel de mult cum m`au impresionat si[...]
In alta ordine de idei, un alt lucru care mi-a atras atentia la aceasta opera a fost[...] deoarece pune in lumina(scoate in evidenta, reliefeaza, pune accent pe) dragostea, iubirea fata de[...]
In concluzie, aceasta opera m`a impresionat prin (cele mentionate mai sus) si prin captarea atentiei cititorului.

Sper ca te-am ajutat. :*

2 răspunsuri:
| YUSTY a răspuns:

Pai, scrii :
1.In primul rand,
2.Pe de o parte
3.In al doilea rand,
4.Pe de alta parte,
5.In concluzie,

si mai bagi si u de la tine de exemplu : "deoarece", "fiindca" etc.

Fundita?

| nixy explică:

@bibiworld crede'ma am citit peste 20 de romane straight face si nu ma prea ajutat siteul de la tine~concurs cu premii raised eyebrows?