| DAAAAAAAAAA a întrebat:

La romana in legatura cu opinia mea fata de un text pot sa incep cu opinia mea despre poveste....este... si dupa aia spui din poveste idei si povestesti totodata? e bine cum zic eu?

7 răspunsuri:
| Sophie90 a răspuns:

Incepi cu "In opinia mea" si dupa poti termina cu "In concluzie"

| PlasticMoon a răspuns:

Asa am facut si eu big grin cum a zis funky 2

| InvisiblePinkUnicorn a răspuns:

Ca sa faci o argumentare buna:
1. fromula de inceput ( in opinia mea; din punctul meu de vedere)
2. cuprinsul (in primul rand, in al doilea rand, in al treilea rand + citate din text care sa arate ca asa e)
3. incheierea (in concluzie). Baftawinking

| CaNaBiS13 a răspuns:

E ok... acum depinde. cum faci...mie la aia imi scade...si la aia de era subiectiva am dat predicativa cam atat imi scade mie

| DAAAAAAAAAA explică (pentru CaNaBiS13):

Da si eu tot predicativa am pus de fapt amandoua clasele au pus predicativa.sad

| CaNaBiS13 a răspuns (pentru DAAAAAAAAAA):

Ambele raspunsuri sunt corecte dar depinde cum pui intrebarea, cerinta nu a fost exacta acum se cearta si ei cum so dea... ca sa impace pe toata lumea ca au fost prosti

| DAAAAAAAAAA explică (pentru CaNaBiS13):

Poate totusi nu o sa ne scada.