| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati in legatura cu tema. Nu va cer sa mi-o faceti, doar sa-mi dati un sfat, o opinie. La lb. romana ne-a dat sa ne exprimam opinia despre o fapta buna care sa ilustreze prietenia dintre om si animale. De obicei cand ne cerea sa ne exprimam opinia scriam "in opinia mea..." dar acum ne cere sa imi exprim parerea despre O FAPTA BUNA. Ce nu inteleg este: trebuie sa scriu un text despre acea fapta buna inainte sa imi exprim parerea?

Răspuns Câştigător
| Nyghtshadow a răspuns:

Din ce ai zis tu ar trebui intai sa prezinti o fapta buna (un om a adoptat un pisoi salvandu-l de la moarte de exemplu) si sa iti dai cu parerea in legatura cu fapta sa (daca a fost corect ce a facut, etc).