| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca de ceva vreme a dat filosofia peste toti. inainte se mai bucurau oamenii de o iarba verde, gratarel, o baie in rau si cateva sticle de bere. si-acum se mai bucura unii. I-as felicita, insa nu cred ca au tangenta cu TPU. am putea-o numi Marea Schimbare Filosofica ( laughing ) sau e doar un plictis general in care toti crizatii isi varsa nervii pe ceilalti?

16 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Nu e nici o mare schimbare. Sunt doar idioti care intra aici sau care filosofeasa doar sa para pseudointelectuali.

| 4b a răspuns:

Una e sa stai non-stop aci pe site ca disperatu' si alta e sa ai o asa mare iubire pentru semenii tai, incat sa fii dispus sa renunti la ''viata'' pentru a-i ajuta.
Glumesc, evident, cine mai stie ce-i iubirea?!
Da mai, nu zici rau... 2013, ''a dat filosofia peste toti''.
Sper sa supravietuiestiwinking

| anonim_4396 explică (pentru 4b):

Iubire pentru semeni cu siguranta. sunt de vreo 2 zile pe site (cu fata noua) si deja mi s-a dat "iubire" cu polonicul.

| Miauti a răspuns:

Ceea ce facem noi aici se numeste prostie. noi chiar credem ca un filozof ar sta pe site ul asta sa se enerveze.

| Wehrmacht a răspuns:

Stai linistit(a) ca pe majoritatea folosofia ii apuca dupa acele "cateva" sticle.

| sublime89 a răspuns:

E doar un instinct al fiecarui om de a se da si el destept, preferabil mai destept decat altul. Iar tot timpul ala care se da cel mai destept e si cel mai prost, pentru ca nu-si poate da seama ca e prost si crede ca el stie totul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar un plictis si, cum spune @IepurasulDinVest ii apuca dupa citeva sticle, dar nu garantez ca le-au ingurgitat la iarba verde. Poate pe canapea, la un meci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Propun acesta intrebare ca sa apara in fiecare zi din 30 in 30 de minute la aceasta categorieee laughingrolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

winking Alta lume a uitat cand statea ca disperatu' pe site, acum se da ranit laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu cine am onoarea? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Gigi Berlogeawinking corporatistu cumva?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oh, cred ca te-ai topit de dorul meu. te-ai tinut de dusurii reci asa cum ai promis? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Toata noaptean-am dormit
De dorul tau m-am topit
In untura-mi propie
Dorul sa mi-l mangaie

Cu dus rece ma abtin
Dar mai dau cate-un suspin
Am o poza cu-al tau chip
Unde faci cirip cirip

| ƳourMind a răspuns:

Marea Schimbare Filosofica laughing laughing (amuzant)
Poi poate majoritatea si-au dat seama ca nu vor castiga nimic daca ies la un picnic sau la iarba verde(in afara de propria satisfacere), in schimb daca vor munci la autodezvoltare vor avea de castigat mult mai mult.
exemplu:Sa spunem ca inainte ieseau la picnic zi de zi si nu ii stia nimeni ce faceau (deci era un timp pierdut aiurea), pana nici ei nu-si mai aduceau aminte de ziua aceea.Aaa...sau poate ii stia cineva (baba Ileana).
In schimb daca lucram la dezvoltarea noastra vom putea automat sa lucram si la dezvoltarea planetei fiind amintiti de omenire mai tarziu.Vom deveni mai culti nu ne va mai interesa aurul, defrisarea padurilor, gelul de par, poluarea etc ci doar cunoasterea.
Ar fi frumos asa...pacat ca visez laughing.
Pa-paa!