| necunoscutul a întrebat:

Am primit mesaj pe telefon ca am cistigat 10.000 de euro, la concursul Antena 1 verde stop Mesajul provine de la Cosmote insotit de un numar de telefon. Am sunat la acel numar si nu numai ca nu raspuns nimeni, dar si inchidea telefonul ca sa nu mai sun.Care dintre voi ati primit asemenea mesaje?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Mah, chiar mai baga cineva botul la asemenea mesaje?
A trecut moda asta...

88 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit astazi, 26. 03. 2010, acelasi mesaj de la nr. 0764899104, am sunat si a raspuns un individ care a zis sa pregatesc 840 lei pentru a primi premiul, intr-un cont la BRD sau BCR. Citind pe acest forum, mi-am dat seama ca este o teapa. Trebuie sa anuntam Politia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul meu a primit acelasi mesaj. Am sunat la Cosmote la serviciul clienti si ne-a spus ca este teapa. Ne cerusera sa depunem o suma mare de bani intr-un cont bancar. Stiau numele si adresa. Nu raspunde-ti mesajului sau telefonului primit. Uitati-va pe www.cosmote.ro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit acest mesaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit azi acelasi msg de la acelasi nr. de telef, si l-am sunat chiar a si raspuns dar nu a stat mult de vb cu mine ca l-am enervat si a cedat singur inchizand telefonul dupa ce bineinteles a si injurat. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un sms de la antena1 spunandu-mi ca am castigat la promotia verde stop 20000 de euro dar cred ca asta e o vrajeala, se cam plictisesc baietii si mai trimit si ei de asteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar asa ne simtim bogati citeva clipe pina se ridica ceata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am primit mesajul era sa fac infarct ca eram la WC am avut mare noroc era cat pe ce sa plec cu tpsca plina. noroc ca ajunsesem la destinatie. daca tehnica ar permite sai fi trimis cadou prajitura ce tocmai o pregatii.Gratis sai urez pofta buna si sa mai trimita mesaje ca am sa-i trimit un tort asortat de la un regiment si de la un azil desertul.; NICOdinDRUJESTI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
si eu am primit acum un sms de la nr 0763995635 precum ca am castigat 20000 euro, tepari nenorociti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit unul asemenea ci ca am castigat 20. 000 de euro la promotia cosmote alaturi de tine si am incercat sa sun da n-a raspuns nimeni.Eu cred ca vor sasi gaseasca fraieriiiiii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu amprimit acest mesaj, dar eu "am castgat 20. 000 de eueo". E vrajeala! Am trimis mesaj la clienti@cosmote.ro. Asa va sfatuiesc pe toti sa faceci cand primiti astfel de mesaje. Aveti grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am "castigat" dar Cosmote este alaturi de tine laughing si premiul meu este de 20000 €!
bineinteles ca nu am sunat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit 20000 de euro de la ei, ca si premiu, dar sa depun 5 milioane prin western union. Am sunat la ei si i-am lasat sa-si faca jocul dar sunt foarte multe nereguli in cuvintele lor. numerele de pe care m-au sunat sunt 0760769561 0768674046
NU DA-TI CURS ACESTOR VRAJELI am sunat la 112 si m-au pasat sa sun la politie, acolo nu raspunde nimeni, DECI NU NE AJUTA NIMENI SA-I PRINDA PE ACESTI RAUFACATORI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un mesaj irevocabil :-J. Cica am castigat 20. 000 de euro este o mare teapa... nu luati in seama asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit un sms ca am castigat 20. 000de euro si tot la fel nu imi raspunde nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand dacaati castigat ceva, atunci ei(cei cu premiile) trebuie sa stie deja datele dvs personale(din moment ce v-au luat dintr-o baza de date autorizata). In al doilea rand daca ati castigat ceva nu aveti ce sa platiti...va ridicatipremiul si atat.
In al trilea rand...ar trebui sa va sune ca sa va dea informatii despre cum ridicati premiul nu sa trimita mesaje.
Apoi luati in seama ca exista info line pentru toate retelele nationale... cele pe care le stim cu totii... 1234, *1000 etc la cate sunati si aflati daca aveti nelamuriri si nu stiti daca e pe bune(oricum in conditiile astea are cum sa fie)
Si bineinteles mai e si internetul unde puteti da cautare pe GOOGLE: frauda mesaje txt...sau ceva de gen.
Si eu am primit acest mesaj cu 20 000 euro de la antena1 si cosmote pentru campania verde stop.
Dar aceasta campanie s-a desfasurat pentru cartela...in anul 2008, iar eu am abonament si suntem in 2010. Mam interesat deci nu am luat teapa. si am tinut cont de cele suscitate. O zi bunasi nu va lasati pacaliti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teapa mare frate.Am primit si eu pe 15. 05 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit 2 mesaje asmanatoare, doar ca mie mi se spunea de un premiu de 20. 000 de euro...nu stiu ce sa cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit dar nu am sunat mi-am dat seama ca e teapabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi au trimis 2 mesajelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu un astfel de mesaj de la numarul 0761875001 si la sfarsit zice sa sun la numarul 0763443906 sa cer informatii despre premiul meu de 20. 000 E. N-am sunat sa le mai zic nimic, nu-mi consum minutele pe niste copchii care n-au ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu un sms pe tel ca am castigat 20 000Ede la nr 0765667750, si se semneaza jos cu majuscule, ANTENA 1 si COSMOTE, dc cei de la dna nu iau masuri in privinta acestor `pirati`, profita de oameni care nu stiu despre ce este vorba, sunt oameni amarati care nu au bani nici de o paine, aveti grija sa nu dati datele personale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu un mesaj din asta si am trimis un reply in care incercam sa dezvolt o discutie despre mamici, morti si raniti. dar nu am primit inca in raspuns... i wonder why...laughing)))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit mesaj de genu si cand am sunat mi-a raspuns un tip...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o foarte mare teapa...Nu raspunde-ti la nici un sms de genu asta...Va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum am primit si eu un astfel de mesaj, dar nu am incredere asa ca nici macar nu voi suna la acel numar(0765 297 055). Ţeapă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit astazi si cred ca este o mare pacaleala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit "VERDE STOP" de la un nr de cosmote insotit de adresa www.antena1.com,am sunat la acel nr si mi-au raspuns, au spus ca in cursul zilei de maine intre 9-17 ma vor suna pentru revendicare a premiului de 20.000euro.Cine stie ceva de asa ceva?