| necunoscutul a întrebat:

Am primit mesaj pe telefon ca am cistigat 10.000 de euro, la concursul Antena 1 verde stop Mesajul provine de la Cosmote insotit de un numar de telefon. Am sunat la acel numar si nu numai ca nu raspuns nimeni, dar si inchidea telefonul ca sa nu mai sun.Care dintre voi ati primit asemenea mesaje?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Mah, chiar mai baga cineva botul la asemenea mesaje?
A trecut moda asta...

88 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit mesaj dupa care am sunat sa la numarul cu pricina 0786 80 69 49 nu mi s-a raspuns dar am fost sunata de pe acelasi numar la cateva minute. S-a prezentat ca fiind Razvan Stroe de la Antena 1, mi-a spus urmatorele : convorbirea este inregistrata, mi-a cerut datele ( fara adresa ) dupa care mi-a spus ca pana la anuntarea oficiala a castigatorilor trebuie tinut secret totul apoi mi-a spus sa merg sa fac un cont la BRD pe persoana fizica nevoi personale in lei si sa-i dai IBANul cand ma va suna iar. Va dati seama ca nu m-am dus nicaieri dar ma intreb cati oameni au fost fraieriti cu treaba asta. Imi pare rau dar nu am timpul necesar sa merg la politie. Am sunat dar mi-au spus sa fac o declaratie in scris la cea mai apropiata sectie de politie. Nu am timp ca altfel as face. Sper sa fie totusi prinsi. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu azi mesaj de la 0786558397, ca am castigat 20000 de euro, dupa o serie de intrebari, nume prenume, de unde sunt, unde locuiesc, i-am raspuns la astea, si apoi a treut la deta; lii bancare, unde am contul bancar, daca le dau nr de cont, i-am zis ca nu, imi deschid ei cont la banca, daca vreau sa-mi trimita caravana antena1 la mine acasa sa ma filmeze i-am zis ca nu, si tot insista pe aceleasi lucruri, se repeta, apoi imi zice sa ma duc sa cumpar 2 cartele cosmote de 10 euro si sa nu le folosesc, si sa-l sun cand le am.aha.clar teapa pe fata.si atunci tot insista cand ma duc sa le cumpar, acum, in 10 munte, de ce nu acum, frate ma duc cand am timp, lasa-ma.si mi-a inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit dar ca nu am sunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot nu se lasa, azi 21. 10. 2010, primii si eu mesajul, de 2 ori chiar, stiu ca e teapa, sigur e un numar de prepay, ca asa i-as raporta la Cosmote, nr este0764713096

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perioada campaniei: 27 August – 29 Octombrie 2009

Campania promotionala "Prinde Antena 1 fara verde" permite participarea exclusiv a detinatorilor de
Cartela Cosmote.

In perioada 27 August 2009 – 29 Octombrie 2009, in cadrul tuturor emisiunilor (cu exceptia
buletinelor de stiri) difuzate de postul de televiziune Antena 1, pe ecran va aparea afisat un simbol
verde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am "castigat" 20. 000 happy 0764498355 este nr de tel de la care am primit mes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit asa ceva. e o farsa.doar nu-ti da cineva 900 de milioane moca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si eu am primit mesaj si cred ca e o mare teapa, vor sa te puna sa le incarci conturile cu banii lor, cu iluzia ca o sa primesti un premiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am primit si eu, dar cand castigi ceva inseamna ca ai si jucat, nu? Iar daca ai castigat te suna ei, nu. ti cere sa suni tu. Concursul s. a terminat la 30 octombrie, eu am primit azi sms, e o teapa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit acelasi mesaj da numai ca eu cica castigasem 20000 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am primit si eu un astfel de mesaj...de la nr. 0768042900, numai ca eu ""am castigat"" 20. 000 euro laughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum am primit acum un telefon ca am castigat suma de 20 de mi de euro si trebuie sa platesc suma de 660 de roni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica:felicitari cosmote si antena1 te felicita azi. 20. 000euro sunt ai tai.pentru detalii sunati la 0765936985 exp-antena1.
sunt niste cretini ca fac chestiile astea.am sunat de curiozitate.cik sunt in colaborare cu marea britanie si daca vreau sa imi validez premiul tbe sa particip la un spot publicitar pentru antena1 prin care imi exprim bucuria si faptul ca sunt multumita de serviciile cosmote iar banii se trimit prin western.sa revin cu un telefon maine intre orele 8. 30-12. 00... Ce oameeenilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un astfel de mesaj de la numarul 0767597311 azi 15. 12. 2010. sunti niste nesimtiti cei care se ocupa cu treaba asta. ar trebui ca cineva sa ia masuri in aceasta privinta. pacat ca nimanui nu ii pasa! Romania este o tara de escroci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un mesaj cu 20000 de euro de la numarul 0761315232si mai scrie si antena12.verde stop.sunt niste nenorociti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit un asemenea mesaj pe telefon si i am sunat dar nu au raspuns apoi ne au sunat ei si ne a cerut o suma de bani sa deschid un cont in valoare de 410 ron pentru a castiga un premiu de 10. 000de euro dupa nr de telelefon de cosmote 0765842066...este o mare vrajealaaa nu i luati in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am primit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La_m primit si eu dar ciudat este ca vine de la cosmote

| iulianpuscasu a răspuns:

Chiar astazi am primit un mesaj de acest gen dor ca era de la "Coca Cola" si spunea ca am castigat 10. 000 de uer si o plasma TV ...mesajul era insotit de 2 numere dar am auzit ca daca suni te pune sa dai date personale si sa cumperi diferite chestii si ca e o mare teapa.

| ramonna23 a răspuns:

Am primit acum 5 min un sms: "Antena1@
-Felicitări! In cadrul promoției de la Antena1"VERDE STOP ANTENA!"ai câștigat 20. 000euro instant.Sună acum Info-line0760053327 " Exp-ANTENA1. Sigur e o mare țeapă!

| yonutz46 a răspuns:

Am primit si eu astazi doua mesaje de la nr. 0768679561 "operator INFO-LINE" dar stiu ca este o mare teapa si nu am luat in seama mesajele

| euinsumisidoareu a răspuns:

0763854283 este numarul care da premii.Eu nu pot decat sa-mi bag ceva in mamicuta lui si sa-i aduc aminte de origini

| carvaciu a răspuns:

Fratilor unde e dna-ul si ce pazeste cine dracu ia infiintat? astia pacalesc oameni nevoiasi care nu au bani nici de paine dna-ul se ocupa de gigi; penescu etc macar astia da locuri de munca dar asti doar tepe la oameni amarati la PUSCARIE 0760759989 Asta zice ca am castigat10000 de euro

| motanul a răspuns:

Am primit si eu un sms de la nr 0760759989 cu mesajul ca am castigat 20000 de euro si nici nu am participat la concurs. Astia ne cred prosti.:d

| andreicig2 a răspuns:

Am primit si eu astazi un astfel de mesal de la numarul de COSMOTE - 0767103781. Am mai primit si alte mesaje de acest gen, in trecut, si nu le-am luat in considerare. Pentru cei care inca mai cred in aceste vrajeli, le transmit: STATI LINISTITI, VEDETI-VA DE TREABA VOASTRA SI IGNORATI ACESTI PIRATI AI TELEFONIEI MOBILE!

| VIOVS a răspuns:

Am primit de la 0761316226 un mesaj pe telefon ca am castigat 20000 euro irevocabil. Am sunat la acel numar si mi-au spus ca sunt de la antena 1 si ca numarul meu de telefon a fost extras la tragerea la sorti, etc..., dar ca sa-mi trimita bani in cont trebuia sa depun o suma de bani pe numele cuiva, dupa care ei imi vor transfera suma, mi-am dat seama ca e o mare vrajeala si am incheiat discutia.

| tweety4tuning a răspuns:

Si eu am primit un mesaj aseemanator tot de la cosmote si antena 1in campania ''Verde STOP'' cum ca as fi castigat 20. 000 euro sa sun la un nr de cosmote. da cred ca a fost teapa ca nu am rasp. cu toate ca mai am mesaju prin arhive=)

| kristina_3860 a răspuns:

Si eu am primit la fel pe telefon asemenea mesaj ca am castigat 10. 000de euro la un concurs antena 1 cu un nr de cosmote 0765842066 i am sunat nu au raspuns apoi ne au sunat ei si au zis sa dam 410 ron sa deschidem un cont ca sa putem primii banii... dar e o mare teapa nu le dati atentie