| gsciabli a întrebat:

As vrea sa aflu cum pot sterge de pe Google Imagini niste poze care contin date personale(certificat de nastere, scrisoare medicala). Site-ul pe care le-am postat le-a sters dar am observat ca pozele au ramas in istoricul Google Imagini.
Ma puteti ajuta si pe mine?

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da-mi linkul de la ele ca sa vad unde sunt hostate. Sau uita-te tu unde sunt hostate si vezi acolo de unde le poti sterge!

neluL
| neluL a răspuns (pentru gsciabli):

Sunt hostate de www.impreuna.info probabil este blogul pe care ai incarcat pozele.In google nu sunt.Doar una am gasit.

| gsciabli explică (pentru neluL):

Ok.Persoana careia ii apartine site-ul le-a sters de pe site.
De ce inca imi mai apar pe google imagini cand caut "ana sciabli"?
eu problema asta incerc sa o rezolv
sa nu mai apara in nicio cautare

neluL
| neluL a răspuns (pentru gsciabli):

Am inteles dar nu stiu cat timp mai pastreaza Wordpress pozele pe serverele lor (in cazul cand sunt sterse de pe un blog)Pozele de pe Wordpress mai stau pe serverele lor o perioada si nu sunt sterse definitiv. Perioada poate sa fie intre 6 luni si 2 ani. Solutii nu ai decat sa astepti.

| gsciabli explică (pentru neluL):

Eh...oricum mersi ca m-ai lamurit>big grin

| maria0818 a răspuns:

Buna seara. Nelu am vazut ca te pricepi cu google si cu pozele am si eu o problema de genul asta se poate vorbi la privat. contacteaza.ma la adresa de email andrutza. dulcyk@yahoo.com.ITI MULTUMESC!