NOname
| NOname a întrebat:

Ati aflat vestea? 13 zodii. Iata in ce zodie va aflati, potrivit ultimelor date:
Capricorn: 20 ianuarie - 16 februarie
Varsator: 16 februarie - 11 martie
Pesti: 11 martie - 18 aprilie
Berbec: 18 aprilie - 13 mai
Taur: 13 mai - 21 iunie
Gemeni: 21 iunie - 20 iulie
Rac: 20 iulie - 10 august
Leu: 10 august - 16 septembrie
Fecioara: 16 septembrie - 30 octombrie
Balanta: 30 octombrie - 23 noiembrie
Scorpion: 23 noiembrie - 29 noiembrie
Ophiuchus: 29 noiembrie - 17 decembrie
Sagetator: 17 decembrie - 20 ianuarie
http://stirileprotv.ro/......tator.html
http://www.libertatea.ro/......16771.html
http://stirileprotv.ro/......elile.html
Inevitabil, apar niste intrebari (nu astept neaparat sa si raspundeti la ele, ar fi suficient doar sa va exprimati parerea in cateva cuvinte):
- Oare nu e doar o alta stire, care vrea sa ne distraga atentia de la lucruri mai importante?
- Acum ar trebui sa ni se schimbe si personalitatea?
- Oare daca ai fost Sagetator, iar acum esti Ophiuchus (Sarpe), la anul' vei fi Scorpion, din moment ce, mai nou, zodiile variaza de la an la an?
- Unul, nascut pe 21 iunie, inainte nu era sigur, daca e Gemeni sau Rac, iar acum oscileaza intre Taur si Gemeni. Ce sa faca saracu'? Sa traga la sorti?
- Iar cu ascendentul cum ramane? Se schimba si el?
- Oare sa mai credem in zodii (cei care au facut-o pana acum)?
- In ce zodie ati fost, sunteti (dupa noile date) si ati vrea sa fiti (cine stie, poate, peste 2-3 ani veti fi)?
- De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul?

Later edit: *CU UN ZAMBET IRONIC PE BUZE*
Pentru cei, care nu simt, cand omul glumeste/ironizeaza si cand vorbeste serios. Chiar nu se poate fara emoticoane?! @Ady00pk, cu tine vorbesc! Vezi ce mare importanta iti dau? Nu-i asa, ca te simti flatat? Invata sa raspunzi, fara sa jignesti (nu e prima data), si fa-ti rost de simtul umorului (chiar duci lipsa)!
Imi cer scuze fata de toti ceilalti, ca ati fost nevoiti sa asistati la aceasta discutie, dar e mai bine sa previi, decat sa tratezi, asa ca am preferat sa lamuresc totul aici, in intrebare, ca sa nu mai am si alte surprize.

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Sincer, mi se pare o tâmpenie toată chestia asta cu zodiile. Ok, să admitem faptul că data naşterii ar avea o însemnătate astrală. Faptul că s-au găsit unii să schimbe acum zodiile, nu-ţi modifică, ţie personal, cu nimic personalitatea. Ai aceeaşi zi de naştere, iar faptul că ieri erai scorpion şi azi eşti balanţă (cazul meu) nu te schimbă cu nimic. Singurele zodiace cu adevărat serioase se fac personalizat, pentru fiecare om în parte, nu la grămadă. Cunosc o astfel de persoană care face previziuni surprinzător de corecte. Şi eu nu cred în chestiile astea, dar tipul chiar mi-a dovedit în mai multe rânduri că e înzestrat cu ceva aparte. 90 la sută din cele prezise de respectivul (pe perioada unui an în avans) s-au adeverit. În rest, horoscopul din ziar e zero şi vă sfătuiesc să nu vă luaţi după el.

220 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Da, se pare ca am ajuns Ophiuchus!
Oricum, desi s-a lansat aceasta veste, nu cred ca se va pune cu adevarat in practica. Vreau sa spun, si acum doi ani a fost povestea asta.
In legatura cu intrebarile tale, as raspunde cam asa:

1. Posibil! In ziua de astazi, majoritatea stirilor sunt irelevante si doar ne fac sa ne pierdem timpul.

2. Personalitatea ne-o cream noi, ea nu se schimba niciodata.

3. Niciodata nu stii.

4. La fel se intampla si cu alte zodii. De obicei se alege zodia urmatoare.

5. In lumea zodiacului, probabil ca da!

6. Eu cred in zodii intr-o masura foarte mica.

7. Am fost Sagetator si acum sunt Sarpe. As vrea sincer sa ma reintorc la zodia mea initiala.

8. Sagetator, bineinteles!

| Adredemesconf a răspuns:

Auzi ca acum sunt rac.Eu eram leu.Toata personalitatea mea e de leu.Deci eu sunt tot leu clar laughing! Si nu, nu prea cred in zodii.Adica zodiile au < 0, 001% din interesul meu.
1. Mi se pare destul de evident.
2.Alege si el dupa personalitatea lui, sau pur si simplu alege ce o fi.
3. N-am idee thinking
4.Eu oricum nu credeam in ele.
5.Pai eram leu, si cica acum sunt rac.Eu tot leu ramanwinking
6.Am o personalitate de leoaica.Clar sunt leu!

| Zoet a răspuns:

Interesant!
Am fost Leu si acum sunt Rac?:S

| DdDiX a răspuns:

Pai cam greu...eu m-am nascut pe 3 august si normal sunt leu.nu as putea spune ca sunt rac...

ce tampenii...nu au ce sa faca

| Tourniquet a răspuns:

Mai nou sunt leu, chiar daca eram/sunt fecioara.
-Da. Este o alta stire care sa ne distraga atentia. Ceva banal. Sa lase si ei oamenii in aceiasi zodie care sunt!
-Nu, nu trebuie sa ni se schimbe, decat daca ne schimbam noi si ne impunem sa fim mai X, mai Y.
-Foarte ciudat sa varieze de la an la an. laughing
-Exact. Tragem la sorti acum ca vor astia din mass-media sau cine a mai inventat chestia asta. laughing Zau asa.
-Am fost fecioara, acum sunt leu! Asi vrea sa fiu tot fecioara si sunt, nu ma bazez pe astea. happy
-Raspunsul va fi : Fecioara.

| FitsuicaDeHartieSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Auzi mai acum sunt balanta... ce dracu?

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Io sunt berbec si am devenit pesti, dar clar personalitatea mea e ca de berbec(incapatanatatongue)

| Evol a răspuns:

Din cate stiam eu odata ce te nasti in o zodie ramai sub ea pana la finalul vietii.

| marinica a răspuns:

Este de mirare? tot timpul se schimba cite ceva si in societate si mai ales in natura, universul si el ...eu ar trebui de la balanta sa fiu fecioara, o fi de bun augur? nu am de unde sti, timpol spune totul, sa dea Domnul sa fie bine ca de rau suntem satui, LA MULTI ANI si o zi minunata

| Parker a răspuns:

Sincer sa fiu, fiind mai sceptic de felul meu, n-am crezut niciodata in zodii sau in tot ceea ce inseamna astrologie.
Urmaresc stirile dar nu am vazut stirea asta, sincer.Cred ca au pus-o astia pe net ca nu mai aveau ce sa scrie...
Tin minte ca odata au pus pe Antena 1 la emisiunea aia ("foarte buna de altfel") Acces Direct o secventa din serialul Lost cu prabusirea unui avion si o comentau acolo nu stiu ce specialisti rolling on the floor. Va spun sincer muream de ras cadn vedeam ca dadeau un serial si ziceau replici de genul "Acel om care a filmat prabusirea avionului din interior este sigur unul cu experiente vaste in viata, un om puternic caruia nu ii e frica de moarte".
De atunci stiu sigur ca la 99% dintre emisiunile tv, prezantatorii si invitatii mananca materii fecalehee hee

| Ady00pk a răspuns:

NOname te credeam mai desteapta...chiar crezi ca zodiile schimba personalitatea? din ce ai spus mai sus mi-am schimbat total parerea despre tine, nici nu stiu de ce te lauda lumea...probabil nu te pricepi la domeniul pe care l-ai prezentat mai sus, sincer parca intrebarea e pusa de un incepator nu de un expert TPU.

| matrixismyname a răspuns:

Nascut taur, mor taur. Nu dau 2 bani pe zodii dar nu o sa ma schimb acum ca asa vor muschii astrologilor.

| iulianaivancencu a răspuns:

Crezi atat de mult in zodii?

| TI a răspuns:

Hai maii!
Eu eram berbec si acum pesti?!
Nu serios! Eu sunt facuta [sa zic asa] pentru berbec!
Si acum se schimba zodiile?!
Sincer, nici nu stiu ce sa cred! Mi se potriveste foarte mult zodia berbec! Iar acum!? sa mi se schimbe asa brusc?! In pesti?!
Nu stiu ce sa cred! happy. In fine. Asta e! sigh
Cat despre intrebari, nu prea imi trece prin minte. Poate o sa revinwinking.

| Bya132 a răspuns:

Am fost leu, acum sunt rac? sau sunt corcitura?

1.Pana la urma urmei, da!

2.Niciodata! Chiar daca sunt leu, dar am aflat acum ca sunt rac, nu!

3.Nici in zodia,, sarpe" nu mai cred

4.Cred ca eu trebuie sa trag la sorti deoarece vad ca racul se termina pe 10 aug, iar leul incepe pe 10 aug, ei bine, eu sunt nascuta pe 10 august, acum se bat pe o persoana? Nu cred.

5. Posibil.

6.Nu cred in zodiac, dar in zodii da, iar mi se pare absurd sa se schimbe asa ceva.Acum chiar sunt nelamurita cu ce se intampla in lume!

7.Am fost leu, acum sunt corcitura de rac si leu, raman la zodia mea, nu imi voi schimba parearea ca sunt rac.nu prea ma atras zodia asta!

8. Leu! Asta raman, asa m-a facut Dumnezeu! Asa raman! Nu ma schimb dupa niste reguli!

| viopop54 a răspuns:

Pentru mine oricum nu are nicio importanta, eu nu cred in zodii.

| NighTy a răspuns:

Cica eram Varsator acum sunt Capricorn...

| Malvina24 a răspuns:

De ce sa fie asa? Eu nu-mi doresc. Nu vreau sa fiu pesti.Eu sunt berbec de cand ma stiu.(si pentru ca vreau sa cred in continuare asa am sa cred). Daca cineva ma va intreba de acum inainte ce zodie sunt eu sunt berbec(iremediabil) nu se poate asa ceva 24 martie a fost mereu berbec, eu adica eu berbecutza ...NU stiu ce credeti voi dar eu pesti...neahhh.

| DAS a răspuns:

Prostii.

| Flav a răspuns:

Ce? Nu mai sunt leu? Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. crying

| tyana a răspuns:

Deci din taur devin berbec, imi raman coarnele si e ok tongue Dar ce ne facem cu sarmantii barbati din balanta, mari cuceritori care se transforma in timide fecioare?batting eyelashes

| Twist a răspuns:

Ciudat, sincer! Din Fecioara am ajuns Leu?!
Nu sunt adepta a horoscopului si nu cred neaparat dar as fi o mincinoasa sa spun ca nu citesc uneori horoscopul.Il citesc si sincer, cand vad ceva de bine imi da o oarecare stare de optimism!
Iar referitor la intrebarea De acum incolo, cand veti fi intrebat "ce zodie sunteti", care va fi raspunsul? pai o sa raspund la'fel ca pana acum Fecioara.cu toate ca despre cei aflati sub semnul Fecioarei se spune ca sunt ''ordonati'',''timizi'',''linistiti'' eu nu sunt asa insa am un simt critic foarte dezvoltat!
Parerea mea e ca nu conteaza sub semnul carei zodii te afli, cate zodii sunt sau caracteristiciile zodiei tale pentru ca nu e vorba de asta, fiecare are propriul comportament, propria mentalitate. Si este acelasi lucru daca mai este o zodie implus sau nu!
p. s: Sunt curioasa daca la stirile ProTv (de exemplu) va spune Nety ceva si despre asa zisa zodie 'Ophiuchus'!

| karina_5950 a răspuns:

Da raspunsul meu este sa ne ocupam mai bine de problemele reale a-le vietii.De copii abandonati, de batranii care tresc din pensii de mizerie, de oamenii care in secolul 21 inca mai arunca hartiile pe strada, sau scuipa seminte, de cei care ne intoxica cu vali vijelie, minune, sexi brailanca, etc.Asa ca sa lasam zodiile, planetele, retrogradele, deoparte.As spune eu mai multe, dar sunt unii care se ghideaza dupa zodi si vreau sa le respect decizia totusi.Noname intrebarea e ok. Dar nu e momentul.

| Roikiiii a răspuns:

Deci eu sunt scorpion iar acum is fecioara
hai ba ma lasi personalitatea mea e de scorpion... de unde pana unde ajuns... ce naibii ma VREJEALA

| dodgerik a răspuns:

Sincer sa fiu NoName, stirea asta o stiu de vreo 2 ani de zile. A facut mare vuiet cand a aparut, insa cercetatorii sustin ca tot timpul au fost 13 zodii, insa pentru a elimina oscilarea zodiilor de la an la an (cum ai mentionat si tu mai sus), au reusit sa reduca numarul lor de la 13 la 12, pentru a corespunde anului calendaristic. Asa ca opinia mea personala este ca zodia respectiva nu reprezinta o prioritate tinand cont ca pe foarte multe site-uri si locuri unde ne este prezentat horoscopul, nu am auzit sa zica si de a 13-a zodie. Iar 2 la mana, sunt nascut pe 20 noiembrie si de cand ma stiu ma incadrez la scorpion, nicidecum la balanta.laughing

| Carminaa a răspuns:

Problema asta are deja 1 an...pana la urma nu cred ca s-a modificat nimic!

| sufletdecopil_1208 a răspuns:

Viata e plina de surprize.

| YESname a răspuns:

E fals

| necris77 a răspuns:

Eu nu inteleg treaba asta cu zodiile. Ascult in fiecare dimineata cand ma duc la munca, si nu imi este lene sa schimb postul de radio, toate chestiile alea care le zice duduia aia de acolo si ma crucesc. Adica imi zice mie ca treaba o sa fie azi nasoala la servici si ma voi certa cu sefu si ar trebui sa o iau mai moale cu lucru ca oricum nu reusesc sa rezolv nimic.
Dar daca am eu 8 ani si inca sunt la scoala? sau daca am 90 ani? Se mai aplica?
Sau nu inteleg eu cum functioneaza treaba asta cu horoscoapele, trebuie sa implinesti o anumita varsta ca sa te incadrezi in zodia ta?
WTF?
Eu is un nonbeliever si mi se pare o pierdere de vreme toata treaba asta.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodiile sint date de miscarea planetelor si a universului, nu se schimba peste noapte asa ca a mai aparut un savant de doi lei,