| Dan a întrebat:

Ati auzit povestea Claudiei? Claudia are 24 de ani si este studenta in ultimul an la Facultatea de Medicina din cadrul Universitatii de Medicina si Farmacie Craiova. Visul ei este sa devina doctor pentru a-i putea ajuta pe cei aflati in suferinta. Din luna februarie 2009, cand a fost diagnosticata cu o boala maligna a ganglionilor limfatici un tip rar de limfom, ea ne-a dat tuturor o lectie de demintate. Acum viata ei depinde si de noi. Putem face ceva sa-i readucem zambetul pe buze si bucuria de a trai. In acest moment Claudia are nevoie de noi toti, cei care o cunosc si tin la ea, sau cei care nu o cunosc, dar vor sa faca un lucru nobil, oferindu-i posibilitatea sa-si urmeze vocatia de a fi mereu aproape de oameni, intelegandu-i si alinandu-le suferinta.

http://www.claudia-chelan.eu/index.php

2 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da am auzit tot aici pe site. Ce putem face?

mariana
| mariana a răspuns:

Eu am auzit acum aceasta problema si am citit despre situatia acestei tinere care este grav bolnava. Am sunat la telefonul dat de blogul Claudiei si nu era functional, asa ca voi mai incerca, iar daca acest lucru nu este posibil voi dona si eu o suma de bani, pentru un sprijin material, in contul indicat la BCR S. A. Sucursala lapus, Craiova, Jud. Dolj, pentru ca aceasta tanara talentata, sa aiba posibilitatea de a fi sanatoasa si a-si realiza visele.
Sunt cu sufletul alaturi de ea si sper ca sa aiba sansa unei vieti noi, in care sanatatea sa-i fie integra.
Sunt convinsa ca daca vom face un front comun cei de pe acest site, ajutorul va fi si material si sufletesc si vom da dovada de empatie.