| CdeMetal a întrebat:

Ati patit sa va tiuie sistemul de alarma de la un magazin, chiar daca nu ati furat nimic?
Data trecuta cand am fost in mall au tiuit toate sistemele din fiecare magazin in care am intrat

5 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Eu aveam în poetofel o chestie care activa alarma chiar dacă nu cumpăram nimic.
Până m-a controlat cineva de la pază şi am găsit-o.

| Catrice a răspuns:

Sigur nu ai avut la tine chestii furate?! rolling on the floor
Sau poate emiți câmpuri magnetice asemănătoare... sau poate tu ești un obiect furat.

| RAY a răspuns:

Da,in Hervis, si m-a oprit, ma amenitat, asa e in Romania fara dovezi esti judecat, apoi nici scuze nu ti-a cerut, cica magazin austriac dar romanesc, penibil

| Raven a răspuns:

Am cumpărat de la Diverta o carte cu o etichetă antifurt, după aceea m-am plimbat prin mall și am declanșat alarmele de la toate magazinele pe lângă care treceam, mă refer la cele care aveau porți antiefracție. Iar o prietenă a pățit același lucru cu o poșetă, avea un disc antifurt în căptușeală, a refuzat să taie materialul ca să-l scoată așa că de fiecare dată când merge în mall are parte de scanări meticuloase din partea personalului de pază...

| Henrypericolpublic a răspuns:

Da, din pacate.